Artvin’de koronavirüs vaka sayısında artış görüldü, 60 kişi karantinada!

Artvin'in Borçka ilçesinde Korona virüs kabusu geri döndü. Pandemi sürecinde, 2 Nisan'da, Türkiye'de karantinaya alınan ilk ilçe olan Borçka'da Bursa'dan cenaze için gelenlerin getirdiği virüsle birlikte bir ay sonra yeniden pozitif vakalara maruz kaldı. İlçeye cenaze getiren 3 kişilik aile ve yakınlarıyla birlikte vaka sayısı 5'e yükselirken, bu kişilerle temas halinde olan 60'ın üzerinde kişi de karantina alındı

Türkiye’de ilk karantinanın uygulandığı ilçe olan Artvin Borçka’da uzun bir sürenin sonrasında olumlu vakalar tekrardan görülmeye başladı. Önceki hafta içerisinde Bursa’dan Borçka’ya cenaze getiren 3 kişide Kovid-19 belirlendi. Yakın temasta bulunan 2 kişinin daha test neticelerinin olumlu çıkması üstüne sağlık ekipleri 60 kişiyi daha karantinaya aldı.

“ŞU ANA KADAR 5 VAKAMIZ VAR”

İHA’da yer verilen habere göre Borçka Belediye Başkanı Orhan Ercan konuyla alakalı yaptığı açıklamada, ”Yaklaşık 1 aydır vaka görülmemişti. Bir karantina süreci yaşamıştık. Olumlu vakalar geri döndü. Havaların ısınmasıyla dışarıdan göç de almaya başladık. İl dışından cenazeler geliyor. Bununla beraber gelen virüs vakaları da oluşabiliyor. Şu ana kadar 5 vakamız var, 60 üstünde vatandaşımızda karantinada” şeklinde konuştu.

“MASKE VE HİJYENE DİKKAT ETMELİYİZ”

“Yapmamız gerek bir şey var, yapılacaklar çok basit” diyen Ercan, “Bir maskemizi takacağız, iki sosyal mesafe dikkat edeceğiz. Üç, hijyen ve kurallarına temizlik kurallarına dikkat edeceğiz. Bu konulara dikkat ettikten sonra bu vakayı da atlatacağız” ifadelerini kullandı.

“14 GÜNLÜK İZOLASYONA LÜTFEN UYALIM”

İl dışından gelen vatandaşlara da çağrıda bulunan Ercan, “Tabii ki burası sizin de memleketiniz, buyurun gelin. Ancak geldikten sonra 14 günlük izolasyon kuralına mutlaka uyalım” açıklamasında bulundu.

Haber Etiketleri

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı