Artı Yatırım Holding, Borsa İstanbul’dan çıkarıldı!

Yakın izleme pazarında işlem gören Artı Yatırım Holding hissesi özsermayesinin eksiye düşmesi ve faaliyetlerini devam ettiremeyecek seviyede finansal vaziyetinin bozulmasından dolayı Borsa İstanbul kotundan çıkarılmasına kararı verildi.
Takip et
Artı Yatırım Holding, Borsa İstanbul’dan çıkarıldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Artı Yatırım Holding’in Borsa İstanbul macerası son buldu. 2020 senesinde kuruşlu seviyelerde işlem görürken geçtiğimiz Kasım ayında birden bire 17 liraya kadar yükselen, sermayesi 10 milyon lirayken özsermayesi -1.5 milyona gerileyen, yüzde 98.99’u halka açık olan firmaya ilişkin Borsa İstanbul yeni karar aldı.

BİST tarafından alınan karara göre, firmanın özsermayesinin eksiye düşmesi ve faaliyetlerini devam ettiremeyecek kadar finansal darboğaza girmesinden dolayı kottan çıkarıldı.

Firmanın hissesi geçtiğimiz Cuma günü 6.05 lira seviyesinden kapanış yapmıştı. Firmanın yüzde 98.99’unun halka açık olmasından dolayı yatırımcıların ellerindeki hisselerin ne olacağı ise henüz netlik kazanmadı. Piyasada 9.899.999 tane hisse bulunuyor. Ortalama 60 milyon liranın ne olacağına ilişkin bir gelişme bulunmuyor.

Borsa İstanbul’dan yapılan açıklama şu şekilde:

Payları Yakın İzleme Pazarı’nda işlem gören Artı Yatırım Holding A.Ş.’nin özsermayesinin negatif olması sebebiyle Kotasyon Yönergesinin 23/1-f maddesi ve faaliyetlerini devam ettiremeyecek seviyede finansal vaziyetinin bozulmuş olması sebebiyle Kotasyon Yönergesinin 23/1-d maddesi kapsamında Borsa kotundan çıkarılmasına karar verilmiştir.

Artı Yatırım Holding, Borsa İstanbul’dan çıkarıldı!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.