Artan gıda fiyatlarıyla ilgili Erdoğan’dan yeni açıklama!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısının sonrasında son zamanda artan gıda fiyatlarıyla alakalı açıklamalarda bulundu.
Takip et
Artan gıda fiyatlarıyla ilgili Erdoğan’dan yeni açıklama!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Erdoğan, “Meydana Gelen fiyat artışları ve öbür sıkıntıları vatandaşlarımızı bunaltmaması için gereken önlemleri alıyoruz. Fırsatçılara da göz açtırmayacağız. Bu konudaki denetimleri sıkılaştırıyoruz” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 saat 40 dakika süren Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası gündeme ilişkin mühim açıklamalarda bulundu.

“Gelişmiş ülkelerde vaziyet çok daha vahim”
Artan gıda fiyatlarıyla alakalı de konuşan Erdoğan, “Şu anda bakıyorsunuz her evde otomobil var, kapıcısında otomobil var. Şu anda 2. el otomobil yetişmiyor zaten. Bunları nasıl görmemezlikten geliyorsunuz . Ama bunu televizyon ekranlarından vatandaşa anlatıp kandırabilirsiniz ama bizi kandıramazsınız. Çünkü biz her şeyin istatistiğini tutuyoruz. Büyük vizyonlara ve hedeflere odaklanırken burnumuzun dibindeki meselelere sırtımızı dönmüyoruz. Terörle mücadele, işsizlikle mücadele bizim için aynı mesafededir. Bunları tamamı de aynı makinanın farklı parçaları gibi birbiriyle yakından ilişkilidir. Bu dönemdeki talihsizliğimiz, küresel kriz ile ülkemize saldırıların aynı dönemde olmasıdır. Türkiye bu fiyat artışlarını halkına nispeten yansıtan ülkelerin başında geliyor. Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde vaziyet çok daha vahimdir. Türkiye olarak artan imalat ve lojistik gücümüzle meydana gelen sıkıntıları kendimiz için fırsata dönüştürme yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Meydana Gelen fiyat artışları ve öbür sıkıntıları vatandaşlarımızı bunaltmaması için gereken önlemleri alıyoruz.” dedi.

“Fırsatçılara göz açtırmayacağız”
Erdoğan sözlerine şu şekilde devam etti:

“Sözlerine elektrik ve doğalgaz fiyatlarındaki maliyet satış fiyatlarında devlet olarak sübvansiyon yapıyoruz. Önümüzdeki dönemde bu doğrultuda atacağımız ilave adımlarımız olacak. Salgın döneminde fedakarlık yapan vatandaşlarımızın üstüne daha çok yük binmemesi için gereken tedbirleri almakta kararlıyız. Fırsatçılara da göz açtırmayacağız. Bu konudaki denetimleri sıkılaştırıyoruz. 2022 Bütçemizi de bu anlayışla hazırladık. Bunun için Cumhurbaşkanı, Kabine yönetim olarak üstümüze düşünleri yapıyoruz, yapmayı sürdüreceğiz. Salgın krizinden iklim değişikliğine kadar her hususta ülkemizin küresel sistemdeki söz hakkını ve itibar konumu için her adımı attık, atmayı sürdüreceğiz.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.