adplus-dvertising

Arsa sahibini öldüren sanığa 15 yıl hapis

Kocaeli’de arsa kirası nedeniyle çıkan münakaşada arsa sahibini vurarak öldüren sanık, son defa hakim karşısına çıktı. Sanığın en ağır cezayı almasını isteyen maktulün annesi, “Sanık benim oğlumu kasten öldürdü. Oğlumun 2 ay sonra düğünü olacaktı” şeklinde konuştu. Mahkeme heyeti, sanığa haksız tahrik indirimi uygulayarak, 15 sene hapis cezası verdi.
Takip et
Arsa sahibini öldüren sanığa 15 yıl hapis
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, 16 Mart 2021 tarihinde Gölcük ilçesi Yunus Emre Mahallesi Pazarlıdere Caddesi’nde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, Sercan Tufan (30) adlı şahıs, Ali M.’nin evine gelerek kendisine kiraladıkları arsayı boşaltmasını belirtti. Tufan ile Ali M. arasında, arsada bulunan barakada münakaşa çıktı. Münakaşa sırasında Ali M. silahla ateş ederek Tufan’ı vurdu. Tufan’ın yaşamını yitirdi, Ali M. ise çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Arsa sahibini öldüren sanığa 15 yıl hapis

“Öldürmek maksadıyla hareket etmedim”

Hakkında “Kasten öldürme” suçundan dava açılan sanığın, Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya tutuklu sanık Ali M., taraf avukatları ve Sercan Tufan’ın ailesi katıldı. Üzgün olduğunu belirten Ali M., “Sercan’ı öldürmek maksadıyla hareket etmedim. Kendimi korumak niyetiyle ateş ettim. Sercan’ın elinde orak vardı, kendimi korumak zorundaydım” şeklinde konuştu.

Arsa sahibini öldüren sanığa 15 yıl hapis

“Oğlumun 2 ay sonra düğünü olacaktı”

Sanığın en ağır biçimde cezalandırılmasını isteyen Sercan Tufan’ın annesi Nevin Tufan, “Sanık benim oğlumu kasten öldürdü. Oğlumun 2 ay sonra düğünü olacaktı. Sercan’ın nişanlısı da burada. Ne hakkı vardı, bizi bu vaziyete soktu. Şikayetçiyim” diyerek konuştu. Mahkeme heyeti, sanığa karşı haksız tahrik indirimi de uygulayarak 15 sene hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.