adplus-dvertising

Arsa sahibi ile müteahhit firma zıtlaştı, tapusunu alamayan ev sahipleri sokağa atıldı

Gaziantep’te arsa sahibi ile müteahhit şirket arasındaki anlaşmazlık sebebiyle parasını vererek oturmaya başladıkları evlerin tapusunu alamayan vatandaşlar, eşyalarıyla beraber sokağa atılmaya başlandı. Yaşananlara isyan eden mağdur vatandaşlar, yetkililere çözüm çağrısında bulundu.
Takip et
Arsa sahibi ile müteahhit firma zıtlaştı, tapusunu alamayan ev sahipleri sokağa atıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, Gaziantep’in Şehitkamil ilçesi Göktürk Mahallesi’nde bulunan müteahhit şirket Kaan İnşaat tarafından yapılan Sanat Evler Sitesi’nde yaşandı. İddiaya göre, sitedeki 3 bloktan 3 sene önce temelden daire alan vatandaşlar, paralarının bir kısmını peşin öderken, kalan kısmını ise aylık taksitler halinde ödemeye devam etti.

Müteahhit şirket sahibi ölünce anlaşmazlık başladı

Bir sene önce ise müteahhit şirket sahibinin yaşamını kaybetmesiyle, şirket mirasçıları ile arsa sahibi arasında anlaşmazlık başladı. Meydana Gelen anlaşmazlık neticesi pek çok vatandaş, parasını ödediği evlerin tapusunu bir türlü alamadı. Süreç içerisinde anlaşmazlığın boyutu artınca, bloklarda oturan bazı daire sahiplerinden tahliye kararı ile evleri boşaltmaları istendi.

Arsa sahibi ile müteahhit firma zıtlaştı, tapusunu alamayan ev sahipleri sokağa atıldı

Bazı daire sahiplerinin evleri boşaltıldı

Dün akşam saatlerine doğru ise siteye gelen yetkililer ve polis ekipleri, tahliye kararı verilen bir daireyi boşalttı. Eşyalarıyla beraber sokağa atılan Adem Şahatak, inşaat kalıpçılığı işi yaptığını ve alın teri karşılığında aldığı dairesinden zorla çıkarıldığını belirtti. Şahatak, önümüzdeki günlerde 4-5 dairenin daha aynı biçimde boşaltılacağına yönelik duyum aldıklarını da vurgulayarak yetkililere çözüm çağrısında bulundu.

“Evimi boşaltarak eşyalarımı sokağa attılar”

Yaşadığı mağduriyeti anlatan ve emeğinin karşılığı olarak aldığı evinden eşyalarıyla beraber sokağa atıldığını ifade eden Adem Şahatak, “Ben inşaat kalıpçı ustasıyım. Bu sitenin her bir metrekaresinde alın teri dökerek iş karşılığında oturduğum daireyi aldım. Evde otururken müteahhit vefat edince tapumuzu alamadık. Daha ardından müteahhit şirket ile arsa sahipleri anlaşmazlık yaşayınca evi boşaltmamızı istediler. Ardından da polis ekipleriyle beraber evimi boşaltarak eşyalarımı sokağa attılar. Eşyalarım tamamı şuan kapının önünde. Yetkililerden talebimiz bu işin bir an önce çözülmesi. Bu sitedeki herkesi tek tek evinden atarlarsa bu insanlar ne yapacak. Pazartesi günü 5 dairenin daha boşaltılacağı belirtiliyor. Şu an ben sokakta kaldım ve bu çok zoruma gidiyor” şeklinde konuştu.

Arsa sahibi ile müteahhit firma zıtlaştı, tapusunu alamayan ev sahipleri sokağa atıldı

“Elimizde senetler ve sözleşmeler varken kendi evimizde mağdur oluyoruz”

Sitede oturan ve her güne endişeyle uyandıklarını belirten İslim Ayhan adlı vatandaş, “Herkes bu işe izleyici kalıyor. Her gün birimiz, bir gün hepimiz buradan atacaklar bu gidişle. Bugün bu vaziyeti bu kardeşimiz yaşadıysa yarın hepimiz aynı vaziyeti yaşayabiliriz. Elimizde senetler ve sözleşmeler varken kendi evimizde mağdur oluyorsak yetkililer neden bu işe çözüm bulmuyor” ifadelerini kullandı.

“Anlaşmazlıklar masum ve mağdur insanlar üstünden halledilmesin”

Abdulkadir Tekler adlı site sakini ise “Bizim talebimiz arsa sahibi ile müteahhit şirketin anlaşmazlığını buradaki masum, mağdur insanlar üstünden halletmemesidir. Biz arada kalmamak istiyoruz, yalnızca hakkımızı istiyoruz. Neticede kimse buraya selam vererek gelmedi. Herkes parasını vererek geldi. Yetkililerin bu işe çözüm bulması ve mağdur vatandaşların hakkının savunması gerekiyor” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.