adplus-dvertising

Arnavutköy’de yol kenarına bırakılan madde paniğe neden oldu

Arnavutköy’de ormanlık alana bırakılan ortalama 20 çuval kimyasal olduğu düşünülen madde paniğe sebep oldu. Madden kötü bir koku yayılırken, derenin köpürdüğünü gören vatandaşların ihbarı üstüne harekete geçen ekipler çevrede güvenlik tedbiri aldı.
Takip et
Arnavutköy’de yol kenarına bırakılan madde paniğe neden oldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Arnavutköy’de Pazar günü sabah saatlerinde etkili olan sağanak yağmurun sonrasında ormanlık alana ne zaman bırakıldığı belli olmayan ortalama 20 çuval dolusu maddeden duman çıktığı görüldü. Çevreye kötü bir koku yayılırken, yol kenarındaki derenin de köpürdüğü ihbarı üstüne olay yerine polis ve zabıta ekipleri geldi.

Arnavutköy’de yol kenarına bırakılan madde paniğe neden oldu

Kimyasal madde olduğu düşünülen maddenin bırakıldığı alan ve çevresinde geniş güvenlik tedbiri aldı. Maddenin AFAD yetkilileri tarafından alınan numunelerin incelenmesinin sonrasında ne olduğu ortaya çıkacak. Öte yandan maddenin döküldüğü alan havadan görüntülendi.

Arnavutköy’de yol kenarına bırakılan madde paniğe neden oldu

“Bu dere Sazlıdere Barajı’na bağlanıyor insanları bile öldürebilir”

Hacımaşlı Mahalle Muhtarı Hayri Pekçetin, “Bunun ne olduğunu bilmiyoruz ama insanlar görünce endişeleniyorlar. Ben dün akşam buradan geçtim. Görmedim gece bırakılmış olabilir. İnsanlar zehirlenmekten korkuyorlar bizim köyün meydanına bile döküyorlar engel olamıyoruz. Burası orman içerisi denetimi nasıl olur bilmiyorum. Hafriyat artık alıştığımız bir şey oldu ama bu kimyasal biraz farklı oldu. Bu insan öldürebilir çok ciddi cezası olması gerekir. Bu dere Sazlıdere Barajı’na akıyor ve zaman zaman buradan İBB su ihtiyacını karşılıyor. Endişe duyulması gereken bir konu yani. Bu koku gerçekten çok şiddetli ve rahatsızlık verici” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.