Arnavutköy’de böcek ilacı apartman sakinlerini zehirledi!

Arnavutköy'de ortalama 30 kişinin ikamet ettiği binada böceklere karşı sıkılan ilaç apartman sakinlerinin zehirlenmesine sebep oldu. Birçok vatandaş hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Olay, Merkez Mahallesi Baykan Sokak’ta 23.00 sıralarında yaşandı. İddiaya göre, sokak üstünde bulunan ortalama 30 kişinin yaşadığı bir apartmanın bodrum katında ve merdivenlerinde görülen böceklerinden kurtulmak maksadıyla apartman sakinlerinden biri ilaçlama yaptı. Yapılan ilaçlama ardından sıkılan böcek ilacından dolayı apartman sakinleri zehirlendi. Haber verilmesi üstüne olay yerine çok sayıda sağlık ekibi ve polis sevk edildi.


1’İ HAMİLE 10 KİŞİ HASTANEYE KALDIRILDI

İlk müdahalesi olay yerinde yapılan zehirlenenlerden Esengül T., Emine Yüksel Ç., Hüsna Selin K. Ramazan T., Zahide T. ve Sevgi K. Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne; Perihan T., Hatice A., Fatmanur A. ve Hüseyin A. ise Arnavutköy Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Zehirlenenlerden birinin hamile olduğu öğrenildi.

POLİS TEDBIR ALDI

Polis, apartmanı tamamen tahliye ederken apartmana giriş olmaması için tedbir aldı. Apartmanda Arnavutköy Sağlık Müdürlüğü ve Arnavutköy İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü görevlilerinin inceleme yapacağı öğrenildi. Olayla alakalı konuşan bir mahalle sakini, “İlaç sıktıktan sonra zehirlenmişler. Kalabalık bir bina, böcek ilacı sıkmışlar” şeklinde konuştu. Başka bir mahalle sakini ise, “Hamile bir kadın vardı. Fenalaşmıştı. Ambulansla götürdüler” diyerek konuştu.

Polis olayla alakalı çalışma başlattı.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı