adplus-dvertising

Armağan: ‘Halkın boğazından geçmesi gereken beyaz ekmek kodamanlara gitti’

1941 senesine ait bir gazete küpürünü paylaşan Yazar Mustafa Armağan, dönemin iktidar partisi CHP tarafından, beyaz ekmek almak isteyen vatandaşlara doktor raporu koşulu konulduğunu ileri sürdü. Armağan, “Eczaneden ilaç alır gibi ekmek içinde doktor raporu istendi. Bu rapor olayından dönemin kodamanları istifade etti” şeklinde konuştu.
Takip et
Armağan: ‘Halkın boğazından geçmesi gereken beyaz ekmek kodamanlara gitti’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yazar Mustafa Armağan, sosyal medya hesabı üstünden 1941 senesine ait bir gazete küpürü paylaştı. Paylaşımında, dönemin iktidar partisi olan CHP’nin, beyaz ekmek almak isteyen vatandaşlara doktor raporu koşulu getirdiğini söyledi.

Armağan: ‘Halkın boğazından geçmesi gereken beyaz ekmek kodamanlara gitti’

Armağan, doktor raporlarında CHP’li yöneticilerin karıştığı şaibelerin ortaya çıkmasıyla bu defa de belediye bünyesindeki doktorlardan alınması koşulunun getirildiğini ileri sürdü. Aynı dönemde vatandaşların zor koşullar altında yaşadığını belirten Armağan, iktidardaki CHP yöneticilerinin ise lüks içerisinde yaşadığını söyledi.

Doktorlara baskı yaparak raporları aldılar”

Konuya ilişkin konuşan Yazar Mustafa Armağan, “O dönemde o kadar kötü ekmekler yapılıyordu ki halkın bunlarla beslenme seçeneği yoktu. Hali hazırda o ekmeklerin besleyicilik değeri oldukça düşüktü. Öte yandan CHP’nin kodamanları bu ekmekten yemedikleri için beyaz ekmek üreten birkaç yer vardı. Dönemin yöneticileri beyaz ekmekle alakalı olarak, halkın içerisinden bu ekmeği almak isteyenlere doktor raporu koşulu koydu. Yani eczaneden ilaç alır gibi ekmek için de doktor raporu istendi. Tabi bu karar halka verilen göstermelik bir haktı. Halkın doktor raporuyla bu ekmeğe ulaşma şansı oldukça zayıftı. Kısacası bu rapor olayından CHP’liler istifade etti. Yüksek makamlardan doktorlara baskı yaparak raporları aldılar. Kısacası o dönemde halkın boğazından geçmesi gereken o beyaz ekmek devrin kodamanlarına gitti. Tabi bu rapor alma olayında şaibeler ortaya çıkınca rapor verme olayı hastane doktorlarından alınıp belediye doktorlarına verildi. Tabi alınan bu kararın ne kadar adaletli işlediği de tartışılır” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.