adplus-dvertising

Arkadaşlık siteleri üzerinden tanışıp adisyon tuzağına düşürdüler

Antalya’nın Alanya ilçesinde kadınların, arkadaşlık sitelerinde hedef aldıkları tatilcileri ortak hareket ettikleri eğlence mekanlarında götürüp fahiş fiyat aldıkları, itiraz edenlerin darp ve gasp edildikleri tespit edildi. 8 ilden çok sayıda mağdurun korkarak şikayetçi olmadığı olayda 4’ü kadın 9 şüpheli gözaltına alındı.
Takip et
Arkadaşlık siteleri üzerinden tanışıp adisyon tuzağına düşürdüler
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri eğlence mekanlarında fahiş fiyatların uygulandığı ve ikili menü sisteminin olduğu bilgisi üstüne harekete geçti. Hesap ödeme kısmına itiraz eden müşterilerin işletme sahipleri ve çalışanları tarafından darp, tehdit ettikleri, mağdurları zorla mekanda tutarak kimliklerine ve kıymetli eşyalarına el konulduğu tespit edildi. Asayiş Büro Amirliği ekipleri hedef şüpheli şahıslar ile beraber işletmeleri fiziki ve teknik takibe aldı.

Mağdurları arkadaşlık sitesinden ağına düşürüyorlar

Derinleştirilen soruşturma çerçevesinde yeni ayrıntılar gün yüzüne çıktı. Örgüt mensubu kadınların arkadaşlık sitesi benzeri sosyal medya programlarından özellikle tatilcileri hedef aldıkları belirlendi. Örgüt mensubu kadınların mağdur erkeklerle yazışarak buluştukları, sonrasında örgüt mensubu işletme sahibi ve çalışanları ile beraber hareket ederek eğlence mekanlarına götürdükleri tespit edildi. Gece sonunda ise mağdurlardan fahiş hesabı zorla ödettiren örgüt mensupları, itiraz edenleri ise darp ve gasp ettikleri öğrenildi.

Arkadaşlık siteleri üzerinden tanışıp adisyon tuzağına düşürdüler

2 ilde 5 adrese eşzamanlı operasyon yapıldı

Asayiş Büro Amirliği ekipleri örgüte ait Ankara ve Alanya’daki 5 adrese eşzamanlı operasyon düzenledi. Operasyon çerçevesinde 4’ü kadın 9 kişi gözaltına alındı. Ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda örgüt içerisinde kullanılan dokümanlar ele geçirildi. Soruşturma çerçevesinde İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Eskişehir, Karaman, Malatya, Burdur, Konya ve Bursa’dan çok sayıda mağdur olduğu öğrenildi. Mağdurlar ifadelerinde korktukları için şikayetçi olmadıklarını söyledikleri söylendi.

Öte yandan, emniyetteki işlemlerinin sonrasında 9 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.