Arkadaşları Makatına Kompresörle Hava Bastı

Arkadaşlarının makatına kompresörle hava basarak eşek şakası yaptığı 17 yaşındaki Hikmet, bakıma muhtaç hale geldi. Hikmet, “Asker olmak istiyordum.” dedi.

Arkadaşları Hikmet’in makatına kompresörle hava bastı. 17 yaşındaki gencin bağırsakları zarar görürken, mesanesi vücudunun dışına bağlandı. Bakıma muhtaç kalan Hikmet, “Asker olmak istiyordum, gençliğimi yaktılar.” dedi.

Geçtiğimiz Pazartesi günü Manisa2nın Selendi ilçesinde bulunan sanayi sitesinden meydana gelen olayda, 17 yaşındaki Hikmet Yeşilkula’nın motosikletinin lastiği patladı. Yeşilkula, motosikletinin lastiğini tamir ettirmek için babasına ait lastikçi dükkanında çalışan arkadaş E.K.’nın yanına gitti.

GENÇ YAŞAMINI BAKIM HASTASI OLARAK SÜRDÜRECEK

Hikmet Yeşilkula’nın dükkanda olduğu sırada E.K.’ ile ortak arkadaşları olan N.K. olay yerine geldi. Bir süre konuşan üçlü daha sonra güreşmeye başladı. E.K. lastik şişirmede kullanılan kompresörle Hikmet Yeşilkula’nın kıyafetinin üzerindeki tozu almak istedi. Hava basıncının yetersiz olduğunu gören E.K., basıncı arttırmak için kompresörün ucuna 5 santimetrelik aparat taktı. Yeşilkula’nın üzerindeki tozları kompresör yardımıyla temizleyen E.K., daha sonra diğer arkadaşı N.K.’nın da yardımıyla Hikmet Yeşilkula’yı yere yatırarak etkisiz hale getirdi. E.K., Yeşilkula’nın makatından kompresörle hava verdi. Tüm iç organları hava ile dolan gencin vücudu balon gibi şişerken panikleyen E.K. ve N.K., havayı çıkarmaya çalıştı. Dükkana gelen başka biri, Yeşilkula’nın acı içerisinde kıvrandığını fark ederek kendi aracıyla Selendi Devlet Hastanesi’ne götürdü.

Hastaneye kaldırılan Hikmet Yeşilkula ilk müdahalenin ardından önce Salihli Devlet Hastanesi’ne, sonra da Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi’ne sevk edildi. 7 sat süren ameliyat sonrası yoğun bakıma alınan gencin mesanesi vücudunun dışındaki bir torbaya bağlandı. 3 ay sonra yeniden ameliyata alınacak olan Hikmet Yeşilkula’nın ‘bakım hastası’ olarak yaşamını sürdüreceği öğrenildi.Arkadaşları Makatına Kompresörle Hava Bastı

ARKADAŞLARI YALAN SÖYLEMESİNİ İSTEDİ

E.K.’nın yaşanan olay sonrası Hikmet Yeşilkula’ya “Tost yedim de zehirlendim de, yalan söyle, bizim de başımızı yakma” dediği öğrenildi. Yeşilkula’nın vücuduna hava basan E.K. ve yardım eden N.K. ise savcılık tarafından alınan ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

“ASKER OLMAK İSTİYORDUM, HAYALLERİM YIKILDI”

Hikmet Yeşilkula olay ile ilgili olarak, şakayı eşek şakasına çevirdiler dedi ve “. Birbirimizle kavga yaparken onlar beni zorla yere yatırdı. Biri elimi tuttu, biri de zorla makattan hava bastı. Sonra olay yerinden kaçtılar. Sonra lastikçi dükkanına müşteri geldi. Müşteri gelince havayı basan çocuklar da geri geldi ve beni hastaneye götürdüler. Bunu yapanlar dışarıda geziyor. Onları gördükçe psikolojim bozuluyor. Ceza almalarını istiyorum kendilerinden şikayetçiyim. Asker olmak istiyordum hayallerim yıkıldı. Yaktılar gençliğimi.” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı