adplus-dvertising

Arjantin Devlet Başkan Yardımcısı Kirchner’a suikast girişimi

Arjantin’de bir adam Devlet Başkan Yardımcısı Cristina Fernandez de Kirchner’a evinin önünde kalabalığı selamladığı sırada suikast girişiminde bulundu.
Takip et
Arjantin Devlet Başkan Yardımcısı Kirchner’a suikast girişimi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Fernandez de Kirchner’in destekçileri, savcılığın Kirchner hakkında 12 sene hapis ve yolsuzluk iddiasıyla kamu görevinden men edilmesini talep etmesinin sonrasında günlerdir evinin çevresinde dolaşıyor. Recoleta semtindeki evine girmeden önce destekçilerini selamladığı sırada kalabalıktaki 1 kişi Kirchner’a silah doğrulttu. Saldırganın, silahı Kirchner’ın yüzüne yaklaştırdığı ve tetiklediği fakat silahın ateş almadığı bilgisi paylaşıldı.

Arjantin Devlet Başkanı Alberto Fernandez olayın sonrasında yaptığı açıklamada, “Cristina Kirchner’e yapılan saldırı, demokrasimizi geri kazandığımızdan beri en ciddi saldırıdır” şeklinde konuştu. Güvenlik Bakanı Anibal Fernandez, olayın sonrasında 35 yaşındaki Fernando Sabag Montiel isimli Brezilya vatandaşı olan saldırganın gözaltına alındığını, silahın da analize gönderildiğini belirtti.

Arjantin’de devleti dolandırmakla ve 2007-2015 seneleri arasında devlet başkanlığı yaptığı iki dönem boyunca kamu fonlarını yönlendirmek için bir plana dahil olmakla suçlanan Arjantin eski Devlet Başkanı ve şuan Devlet Başkan Yardımcısı olan Cristina Fernandez de Kirchner hakkında 12 sene hapis cezası istenmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.