Arılar, İçinde Bal Olan Aracı İstila Etti

İngiltere’de yaklaşık 20 bin arı, içinde bal olduğu öğrenilen aracı istila etti. Araç sahibini şaşkına uğratan olayda yetkililer duruma el koydu.

İngiltere’de eşine az rastlanır bir olay yaşandı. Eşinin isteği üzerine evine bal alan bir vatandaşın yol kenarına park ettiği araç arıların istilasına uğradı. Yaklaşık 20 bin arı tarafından kuşatılan araç, yetkililerin devreye girmesi ile kurtarıldı. Olaya ilişkin fotoğraflar sosyal medyada da büyük ilgi gördü.

Daha önce arıların istilaları ile ilgili birçok haber çıkmıştı. Ancak İngiltere’de yaşanan olayda ilginç bir detay dikkat çekti. Bir vatandaş, eşinin isteği üzerine uğradığı marketten bal satın aldı. İçinde bal olan poşeti ön koltuğa bırakıp başka bir iş için aracını yol kenarına park edip gitti. Ne olduysa o andan sonra oldu. Balın kokusunu alan arılar, aracın ön kapısına toplanmaya başladı. Sayı her geçen dakika artıyordu. Sonunda aracın ön kapısında toplanan arı sayısına 20 bin civarında oldu. Çevredeki vatandaşlar saldırı ihtimaline karşı araca yaklaşamadı.

ARAÇ SAHİBİ ŞAŞKINA UĞRADI

Aracın sahibi her şeyden habersiz bir süre sonra olay yerine geldi. Aracına doğru ilerlerken çevredekiler tarafından uyarıldı. Bu esnada aracına dikkatli bakınca gördüğü manzara karşısında büyük şaşkınlık yaşadı. Olay yetkililere bildirildi. Çevredeki vatandaşlar uzaklaştırıldıktan sonra yetkililer aracı arıların istilasından kurtardı. Araç sahibi yaşadığı bu ilginç olayı ömür boyu unutmayacağını belirtti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı