adplus-dvertising

Arıcılara saldıran polisleri arılar soktu!

Şili’de, arı yetiştiricilerinin Devlet Başkanlığı Sarayı karşısında yaptıkları gösteride polisleri arı soktu. Gösteri esnasında yoldan geçenler, protesto alanına arı kovanı getirilmesine tepki gösterdi.
Takip et
Arıcılara saldıran polisleri arılar soktu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

BBC’de yer verilen habere göre; Şilili arıcılar, başkent Santiago’daki Başkanlık Sarayı önünde hükümetin arıcılığa destek vermesi talebiyle gösteri yaptı.

Göstericiler, polislerin müdahalesini engellemek için gösteri alanının etrafına içinde 10 binden fazla arı bulunan 60’a yakın kovan koydu.

KOVANLARI KALDIRMAK İSTEYEN POLİSLERİ ARI SOKTU

Arıların ölmesinin yalnızca kendileri için değil bütün dünya için felaket manasına geldiğini vurgulayan arı yetiştiricileri, hükümetin bal fiyatlarını yükseltmesini ya da kendilerine destek sağlamasını talep etti.

Protesto esnasında kovanları kaldırmak isteyen 7 polisi arı soktu.

Gösteri esnasında yoldan geçenler, arı sokmasının alerjisi bulunanlarda ölüme yol açabilecek kadar tehlikeli olduğunu söyleyerek protesto alanına arı kovanı getirilmesine tepki gösterdi.

ARI POPÜLASYONU HIZLA YAYILIYOR

Şili’de uzun süredir devam eden kuraklığın arıların besin kaynağı çiçek ve bitkileri azaltması sebebiyle arıcılık sektörü ciddi zarar gördü.

Dünya arı popülasyonu, hayat alanlarının küçülmesi, kirlilik ve böcek ilaçlarının kullanımı gibi birçok sebepten dolayı son senelerde hızla azalıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.