Ardahan’da Karadağ sırtlarında Atatürk silüeti!

Ardahan’ın Damal ilçesinde, ‘doğal mucize’ olarak nitelendirilen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün silüeti, Karadağ sırtlarında görülmeye başlandı. Atatürk’ün silüetini izleyenler, ‘doğal mucize’yi görmeye geldiklerini belirtti.
Takip et
Ardahan’da Karadağ sırtlarında Atatürk silüeti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Her sene 15 Haziran-15 Temmuz’da 17.55-18.10 saatlerinde ortaya çıkan Atatürk silüeti, Ata Mahallesi’nden izlenebiliyor. Havanın dün güneşli olmasıyla Atatürk silüeti, Karadağ sırtlarında belirdi. ‘Doğal mucize’ olarak nitelendirilen görüntüyü görmek isteyenler ise bölgeye akın etti.

HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİLER

Ardahan Devlet Hastanesi’nde görevli bir grup uzman doktor ve sağlık çalışanı da Atatürk’ün silüetini izlemek için Ata Mahallesi’ne geldi. Hatıra fotoğrafı çektiren doktorlar, çok mutlu olduklarını belirtti. Aileler de Atatürk silüetini görmeye çocuklarıyla geldiklerini dile getirdi.

SİLÜET NASIL GÜN YÜZÜNE ÇIKTI?

Atatürk silüeti, ilk olarak 1954’te Yukarı Gündeş köyünde çobanlık yapan Adıgüzel Kırmızıgül tarafından fark edildi. Silüetin 1975 senesinde basın mensubu Erdoğan Kumru tarafından çekilen fotoğrafları Genelkurmay Başkanlığı’na gönderildi. 1995’ten beri her sene temmuz ayında ‘Atatürk’ün İzinde ve Gölgesinde Damal Şenlikleri’ düzenlenmeye başlandı.

İşte Ardahan’da çekilen o görüntüler;

Ardahan’da Karadağ sırtlarında Atatürk silüeti!Ardahan’da Karadağ sırtlarında Atatürk silüeti!Ardahan’da Karadağ sırtlarında Atatürk silüeti!Ardahan’da Karadağ sırtlarında Atatürk silüeti!Ardahan’da Karadağ sırtlarında Atatürk silüeti!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.