Ardahan Göle’de Orman Katliamı Var! Kimse Dur Demiyor

Ardahan’ın ormanlarıyla ünlü ilçesi Göle’de, Orman İşletmesi kontrolünde yapılan ağaç kesimleri bitmek bilmiyor. Kesilen ağaçların birçoğunun yemyeşil olduğunu iddia eden vatandaşlar bu katliamın durmasını istiyor.

Ardahan’ın Göle ilçesindeki ormanlarda adeta ağaç kıyımı var…

ORMAN İŞLETMESİ KONTROLÜNDE KESİLİYOR

Doğu’nun bu güzide şehrinin sık ve yem yeliş ormanlarıyla ünlü ilçesi Göle’de uzun süredir devam eden ağaç kesimlerine kimse dur demiyor. Göle Orman İşletme Müdürlüğü’nün kontrolünde yapılan kesimler tüm hızıyla devam ederken yöre halkı durumdan çok rahatsız.

Ardahan Göle’de Orman Katliamı Var! Kimse Dur Demiyor

VATANDAŞ ÇÖZÜM BEKLİYOR

Bu rahatsızlıklarını defalarca dile getiren, İstanbul ve Göle’da konu ile ilgili eylem yapan vatandaşların çığlıkları yanıtsız kalıyor. Kesilen ağaçların birçoğunun kurumamış olduğunu ve yerine dikilen fidanların bu seviyelere gelmesinin en az 100 sene süreceğini belirten vatandaşlar devlet yetkililerinden bu konuşa bir çözüm bulmasını bekliyor. Özellikle Köprülü Beldesi ve Serinçayır Yaylası civarında devam eden katliamı yerinde görüntüleyen Acar Dağ isimli vatandaş ise çektiği fotoğraflarla sosyal medyadan sesini duyurmaya çalışıp yetkililerden yardım istedi.

Ardahan Göle’de Orman Katliamı Var! Kimse Dur Demiyor

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı