Arda Turan’ın avukatları istinafın kararına ilişkin açıklama yaptı

Futbolcu Arda Turan’ın avukatları, şarkıcı Berkay Şahin ile yaşadıkları kavga sonrası “müşteki sanık” olarak yargılanan müvekkilleri hakkında, “cinsel taciz” suçundan verilen beraat kararının, istinaf mahkemesince bozulmasına ilişkin açıklama yaptı.
Takip et
Arda Turan’ın avukatları istinafın kararına ilişkin açıklama yaptı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Arda Turan’ın avukatları Şeref Dede ve Burak Bülbül tarafından yapılan açıklamada, müvekkilleri hakkında, İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesince 11 Eylül 2019’da, “cinsel taciz” suçlaması yönünden beraat kararı verildiği hatırlatıldı.

Karara karşı yapılan başvurunun ardından İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 25. Ceza Dairesinin 19 Kasım 2020’de iki sebepten dolayı bozma kararı verdiği ifade edilen açıklamada, şöyle denildi:

“Bunlardan ilki, belirli hususlarda tanık dinlenmesi gerektiği ve soruşturma aşamasında dinlenen 2 tanığın mahkeme huzurunda da dinlenmesi gerektiği yönündedir. İkinci bozma sebebi ise tamamen usule ilişkin olup, sürdürülen yargılamada ‘basit yargılama usulünün’ uygulanıp uygulanmayacağının değerlendirilmesi yönündedir. Kamuoyunda hatalı değerlendirmelere sebep olacak şekilde kararı çarpıtarak yorumlayan kişilere ve aynı algı ile hazırlanan haber başlık ve içeriklerine itibar edilmemesi gerektiğini belirtir, saygılar sunarız.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.