Arda Turan, Yıkmadan Yapamıyor

4 Eylül 2019, 10:35 tarihinde eklendi
Arda Turan'ın Sütlüce'de devam eden otel inşaatının, yan binanın temeline zarar vererek binanın yıkılmasına neden olduğu öğrenildi. Zararlarının karşılanmadığını söyleyen bina sakinlere Arda Turan ve kardeşi Okan Turan'a dava açtı.
Arda Turan, Yıkmadan Yapamıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Arda Turan ve kardeşi Okan Turan’ın Sütlüce’de yapmakta oldukları otelin, temel açma töreninin ardından komşu binalarda yaşanan çatlaklar ve kaymalar sebebiyle 4 katlı bir bina boşaltılmış ve tahliye işleminden sonra bina çökmüştü.

Ertürk Apartmanı’nın çökmesinin ardından zararlarının karşılanması için bina sakinleri, bekleme sürecine girdi. Fakat Arda Turan ve Okan Turan’dan zararları ile ilgili bir karşılık alamayan bina sakinleri hukuki yollarla haklarını arama yoluna gitti.

CİVARDAKİ BİNALARDA DA ÇATLAKLAR VE KAYMALAR OLUŞTU

AOT İnşaat’ın başlattığı hafriyat sonrasında otelin temeli için metrelerce derine inildi. Bu durum coğrafik yapısı nedeniyle kaymalara müsait bu bölgede binaların içinde çatlakların oluşmasına neden oldu.

Ertürk Apartmanı sakinlerinin zararları konusunda AOT İnşaat’tan, hiçbir şekilde yardım alamadığını iddia etmesi ile birlikte, bu inşaat şirketine dava açtı. Davada Arda Turan ve kardeşi Okan Turan’dan zararlarının maddi ve manevi tazmini isteniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.