Arçelikten yoğurt ve reçel yapabilen gurme şef çok amaçlı pişirici

Anneler günü için hediye arayanlara gerçekten güzel bir fikir. Anneler günü reklamında reçel yapması ile dikkatleri üzerine çeken bu pişiricinin özellikleri saymakla bitmiyor. Reçel, yoğurt, tandır, yahni, buharlı pişirici özellikleri ile birbirinden lezzetli yemekler hazırlayabilirsiniz. Yeni nesil düdüklü tencere olma özelliğine sahip Arçelik Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici MC 6056 sofraların vazgeçilmez yemeklerini kolay ve pratik şekilde tek tencere ile hazırlama imkanı sunuyor. Arçelik Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici püf noktası ve yapabileceğiniz yemek tarifleri ve fiyatı ve tanıtım videosu haberimizde..

Kuru fasulyeden tandıra, yoğurttan reçele kadar tüm yemekleri sağlıklı şekilde ve geleneksel lezzetle hazırlayabilirsiniz. Gelin Gurme Şef’i kullanmanın püf noktalarına bakalım…

Arçelikten yoğurt ve reçel yapabilen gurme şef çok amaçlı pişirici

10 ADET ÖN TANIMLI PROGRAM

Arçelik Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici, sofranın tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde içerisinde 10 adet ön tanımlı program barındırır. Bunlar sayesinde Türk ve dünya mutfağından en lezzetli yemekleri pratik ve güvenli bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

Arçelikten yoğurt ve reçel yapabilen gurme şef çok amaçlı pişirici

GURME ŞEF’İN 10 ADET ÖN TANIMLI PROGRAMI

Düdüklü et / tavuk yemekleri
Düdüklü baklagil yemekleri
Tandır
Yahni / tencere yemekleri
Sote
Kısık ateşte pişirme
Buharda pilav
Yoğurt
Reçel
Poşe

Arçelikten yoğurt ve reçel yapabilen gurme şef çok amaçlı pişirici

Arçelik Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici kullanmanın püf noktaları

BASINÇLI PİŞİRME ÖZELLİĞİ

Basınçlı pişirme özelliği sayesinde zamandan tasarruf ederek kolay bir şekilde et ve tavuk pişirebilirsiniz.

DÜDÜKLÜ ET / TAVUK PROGRAMI

Basınçlı pişirme özelliği ile zamandan tasarruf ederek et ve tavuk pişirme sağlar.

DÜDÜKLÜ BAKLAGİLLER

Basınçlı pişirme özelliği ile zamandan tasarruf ederek baklagil pişirebilirsiniz.

TANDIR PROGRAMI

Özel tandır aksesuarı ve programı ile uzun sürede pişen etleri çok daha kısa sürede lezzetli bir şekilde pişirebilme olanağı sunar.

YAHNİ / TENCERE YEMEĞİ PROGRAMI

Geleneksel tencere yemeklerini rahatlıkla yapma olanağı sunar.

SOTE PROGRAMI

Et ve sebzeleri istenen kıvamda soteleme sotelemenize yardımcı olacak.

KISIK ATEŞTE YAVAŞ PİŞİRME PROGRAMI

Kişisel tariflerde rahatlıkla kullanılabilir.

BUHARDA PİLAV PROGRAMI

Farklı pilav tiplerini pişirmeye olanak sağlar.

YOĞURT PROGRAMI

Ev yapımı sağlıklı yoğurt yapabilirsiniz.

REÇEL PROGRAMI

Farklı meyve ve sebzeler ile ev yapımı sağlıklı ve birbirinden lezzetli reçeller hazırlayabileceğiniz gibi, aynı modu kullanarak evde hazırlamış olduğunuz hamur ile ekmek yapmak mümkün.

POŞE PROGRAMI

Buharda sebze, poşe somon gibi sağlıklı tarifleri poşe programıyla rahatlıkla yapabilirsiniz.

GURME ŞEF’İN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Zamanlayıcı özelliği sayesinde başında beklemeyi gerektirmez, istediğiniz zamanda pişirme sağlar.

5.5L kapasiteli yapışmaz geniş tencere ile tüm aileye yetecek miktarda pişirme imkanı sunar.

Ön tanımlı programlara bağlı kalmaksızın sıcaklık ve zaman ayarlarını kişiselleştirerek kendi pişirme programınızı yaratabilirsiniz.

Son olarak; Gurme Şef ile geliştirilmiş 30 adet birbirinden lezzetli tarifi içeren ‘Gurme Şef Yemek Kitabı’ da sizi bekliyor!

Arçelik Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici satış fiyatı

Arçelik resmi sitesinde satış fiyatı 1299 TL

Arçelikten yoğurt ve reçel yapabilen gurme şef çok amaçlı pişirici

Arçelik Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici ile hazırlayabileceğiniz yemek tarifleri

Arçelikten yoğurt ve reçel yapabilen gurme şef çok amaçlı pişirici

 KUZU BUT

Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici’nin Sote modunda ve 180 °C’de sıvı yağı 4-5 dk. kadar ısıtın. Kuşbaşı etin bütün yüzeylerini ısınan haznede birkaç dakika mühürleyerek karamelize edin. Hazneye; kabuklarını soyarak rastgele iri küpler şeklinde (mirepoix) doğradığınız havuçları ve kereviz sapını, arpacık soğanlarını (bütün) ve ezilmiş sarımsakları alarak 8-10 dk. kadar soteleyin. Soteleme devam ederken sirke, pekmez ve kaynar et suyunu ilave edin. Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici’yi Kısık Ateşte Pişirme moduna alıp basıncı en yüksek seviyeye, sıcaklığı ise 140 °C’ye ayarladıktan sonra 40 dk. kadar pişirme gerçekleştirin. Pişirme işlemi bitince, Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici soğuduktan sonra basıncını tahliye edin ve kapağını açın. Afiyet olsun!

Arçelikten yoğurt ve reçel yapabilen gurme şef çok amaçlı pişirici

ETLİ KURU FASULYE

Geniş bir kabın içerisine kuru fasulyeleri alın. Üzerini geçecek kadar ılık su ve 2 yemek kaşığı tuz ilave ederek kabın ağzını kapatın ve 1 gece oda sıcaklığında bekletin. Ertesi gün fasulyeleri 3-4 defa temiz sudan geçirerek fazla tuzundan arındırın. Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici’yi 180 °C’de Sote moduna alın ve içerisine zeytinyağını ilave ederek ısınması için 3-4 dk. kadar bekleyin. Daha sonra hazneye kuzu gerdanları ilave edip renkleri koyu hale gelene kadar soteleyin. Domates ve biber salçasını ilave ederek soteleme işlemine devam edin. Küçük boy küpler halinde doğradığınız soğanları, biberleri, domatesi ve kıyılmış sarımsakları ekleyip 8-10 dk. kadar soteleyin. Hazneye fasulyeleri ve tüm karışımın üzerini geçecek kadar kaynar suyu ilave edip pul biber, toz şeker, tuz ve karabiberi de ekledikten sonra Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici’yi Düdüklü Baklagiller moduna alın ve yüksek basınçta 25 dk. kadar pişirin. Pişirme işlemi bitince, Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici soğuduktan sonra basıncını tahliye edin ve kapağını açın. Afiyet olsun!

Arçelikten yoğurt ve reçel yapabilen gurme şef çok amaçlı pişirici

BADEMLİ YASEMİN PİLAVI

Bademleri temiz bir kaba koyarak üzerini geçecek kadar kaynar su ekleyin ve kabuklarının yumuşaması için 7-8 dk. kadar bekleyin. Yumuşayan kabukları temizleyin. Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici’yi 180 °C’de Sote moduna alın ve içerisine tereyağı ve bademi ekleyip renkleri dönene kadar soteleyin. 4-5 defa temiz su ile yıkayarak fazla nişastasından arındırdığınız pirinçleri hazneye alın ve soteleme işlemine devam edin. Pirinçler şeffaflaştığında kaynar suyu ilave edin. Tuz, karabiber ve defne yaprağını ekledikten sonra Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici’nin kapağını kapatın ve Buharda Pilav modunda çalıştırın. Pişirme işlemi bitince, Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici soğuduktan sonra basıncını tahliye edin ve kapağını açın. Afiyet olsun!

Arçelikten yoğurt ve reçel yapabilen gurme şef çok amaçlı pişirici

SÜZME YOĞURT

Malzemeleri Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici’nin haznesine koyun ve Yoğurt modunda çalıştırın. Bir tülbente tüm yoğurdu alın ve bir gece buzdolabında süzülmesi için bırakın. Afiyet olsun!

Arçelikten yoğurt ve reçel yapabilen gurme şef çok amaçlı pişirici

SAÇ KAVURMA

Kuzu kuyruk yağını orta boy küpler halinde doğrayın. Kuzu budu iri küpler halinde doğrayın. Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici’nin haznesinin (soğuk hazne, ön ısıtma yapılmamış) içerisine kuyruk yağını koyun ve 150 °C’de Sote moduna alın. Kuyruk yağları eriyip akışkan bir kıvama geldiğinde, Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici’yi 180 °C’ye alın ve 3-4 dk. kadar bekleyin. Isınan yağa etleri ekleyin ve 7-9 dk. kadar renkleri dönene kadar soteleyin. Etler sularını salıp tekrar çektiğinde biberleri jülyen doğrayın ve hazneye ekleyip sotelemeye devam edin. Sarımsakları 4’e bölüp ekleyin ve sotelemeye devam edin. Tuz ve baharatları ekleyip sotelemeye devam edin. Domateslerin kabuklarını soyun ve küçük boy küpler haline doğrayıp hazneye ekleyin. Bir kap içerisinde domates salçası ve suyu çırpın, ardından hazneye ekleyerek 2-3 dk. kadar pişirin. Afiyet olsun!,

Arçelikten yoğurt ve reçel yapabilen gurme şef çok amaçlı pişirici

VİŞNE REÇELİ

Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici’nin haznesinin içerisine şeker ve vişneyi ekleyip 60 dk. oda sıcaklığında bekletin (Eğer vişneler suyunu salmadıysa süreyi uzatabilirsiniz). Haznenin içerisine baharatları ekleyip Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici’yi Reçel modunda 120 °C’de çalıştırın. Reçel kaynamaya başladığında sıcaklığı 100 °C’ye indirin ve 30 dk. süresince pişirmeye devam edin. Pişirme sırasında reçel üzerinde oluşan köpüğü bir kaşık yardımıyla alın. 28. dakikada limon suyunu ekleyip karıştırın. Afiyet olsun!

Arçelikten yoğurt ve reçel yapabilen gurme şef çok amaçlı pişirici

BÜRYAN KEBABI

Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici’yi 180 °C’de Sote moduna alın ve içerisine sıvı yağı ilave ederek ısınması için 3-4 dk. kadar bekleyin. Daha sonra hazneye, tuz ve karabiber ile lezzetlendirdiğiniz gerdan ve incikleri ilave edip renkleri koyu hale gelene kadar her bir yüzeyini mühürleyin. Mühürlenen etleri hazne dışına alın. Tandır aparatını hazneye yerleştirin ve kaynar suyu ilave edin. Gerdan ve inciği önce yağlı kağıtla sonrasında da alüminyum folyoyla kaplayıp aparatın üzerine yerleştirin. Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici’yi Tandır moduna alıp 120 dk. pişirin. Pişirme işlemi bitince, Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici soğuduktan sonra basıncını tahliye edin ve kapağını açın. Afiyet olsun!

Arçelikten yoğurt ve reçel yapabilen gurme şef çok amaçlı pişirici

PATATESLİ TAVUK BAGET

Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici’yi 180 °C’de Sote moduna alın ve içerisine zeytinyağını ilave ederek ısınması için 3-4 dk. kadar bekleyin. Daha sonra hazneye tavuk bagetleri ilave edip renkleri koyu hale gelip karamelize olana kadar soteleyin, ardından haznenin dışına alın. Kabuklarını soyarak rastgele iri küpler şeklinde (mirepoix) doğradığınız havuçları, soğanları ve kıyılmış (mince) sarımsağı da ilave ederek 4-5 dk. kadar daha soteleyin. Hazneye baget ve patatesleri yerleştirip üzerini geçecek kadar kaynar suyu ilave edin. Tuz ve karabiberi ilave edin. Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici’yi Düdüklü Et/Tavuk modunda yüksek basınca alın ve 20 dk. pişirin. Pişirme işlemi bitince, Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici soğuduktan sonra basıncını tahliye edin ve kapağını açın. Afiyet olsun!

Arçelikten yoğurt ve reçel yapabilen gurme şef çok amaçlı pişirici

PATATESLİ KUZU HAŞLAMA

Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici’yi 180 °C’de Sote moduna alın ve içerisine sıvı yağı ilave ederek ısınması için 3-4 dk. kadar bekleyin. Daha sonra hazneye etleri ilave edip renkleri koyu hale gelip karamelize olana kadar soteleyin, ardından haznenin dışına alın. Kabuklarını soyarak rastgele iri küpler şeklinde (mirepoix) doğradığınız havuçları, soğanları ve kıyılmış (mince) sarımsağı da ilave ederek 7-8 dk. kadar soteleyerek karamelize edin. Hazneye etleri ve patatesleri yerleştirip üzerini geçecek kadar kaynar suyu ilave edin. Tuz ve karabiberi ilave edin. Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici’yi Yahni/Tencere Yemeği modunda yüksek basınca alın ve 40 dk. pişirin. Pişirme işlemi bitince, Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici soğuduktan sonra basıncını tahliye edin ve kapağını açın. Afiyet olsun.

Arçelikten yoğurt ve reçel yapabilen gurme şef çok amaçlı pişirici

POŞE SOMON

Gurme Şef Çok Amaçlı Pişirici’nin haznesine bir tabak yerleştirdikten sonra içerisine tüm malzemeleri ekleyin. Somonların üzerini geçecek kadar zeytinyağını ilave edip Poşe modunda 45 °C’de haznenin kapağı açık olacak şekilde 35 dk. pişirin. Servis öncesinde zeytinyağından aldığınız somonları kurulayın. Afiyet olsun!

Haber Etiketleri

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı