adplus-dvertising

Arazi dolandırıcıları suçüstü yakalandı

İzmir’de gurbetçilerin arazilerini sahte belgelerle, değerinin çok altında satmaya çalışan dolandırıcılar polis ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. O anlar güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.
Takip et
Arazi dolandırıcıları suçüstü yakalandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İzmir’in Çiğli ilçesinde, E.K, A.Y. ve M.A. isimli zanlılar, gerçek sahipleri yurt dışında olan ve biri 13 milyon TL diğeri ise 10 milyon TL değerindeki iki ayrı araziyi sahte kimlik çıkararak 1-2 milyon lira gibi çok ucuz fiyatlara satışa çıkardı. Kendilerini gurbetçi arsa sahipleri gibi tanıtıp ucuz fiyatlara arsaları satmak isteyen dolandırıcılar, Çiğli Tapu Müdürlüğü ekiplerinin dikkatini çekince vaziyet polise bildirildi.

İki ayrı gün yakalandılar

İlk olayda esas sahibi Almanya’da yaşayan bir vatandaşa ait Harmandalı Mahallesi’nde bulunan 13 milyon TL değerindeki bir araziyi 1 milyon 500 bin TL’ye dublör sahte kimlikle satmak isteyen E.K., satış esnasında polis ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. Geçtiğimiz Salı günü gerçekleşen olayda da A.Y. ve M.A. isimli zanlılar gene polis ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. Zanlılardan E.K.’nın satış yaptığı esnada yakalanma anı, Tapu Müdürlüğünün güvenlik kameraları tarafından görüntülendi.

Akıl almaz dolandırıcılık oyunu başarılı olamadı

Her iki olayda da gerçek mal sahiplerinin yurt dışında oldukları ve bu arazileri satmaya kalkan şahısların sahte kimlikle e-devlet şifresi alıp internet üstünden tapu işlemi başlattıkları öğrenildi. Araziyi satacakları kişilerle beraber Çiğli Tapu Müdürlüğü’ne gittiklerinde ise belgelere imza atarak müracaat işlemi yaptıkları aşamada görevli memurların kimlik ve imza kontrolleri sırasında sahtekarlık olayının ortaya çıktığı öğrenildi. Tapu Müdürlüğü ekiplerinin büyük bir dikkat ve titizlikle imza uyumluluğu eşleşmesi ve kimlik belgelerini ayrıntılı incelemesiyle mavi kartın sahte olduğu belirlendi.

Tutuklandılar

Polis ekipleri tarafından yakalanan zanlılar, emniyetteki işlemlerin sonrasında çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.