Araçtaki Telefon Bomba Gibi Patladı

Aksaray’da park halinde bulunan bir araçta bırakılan telefon patlayınca paniğe neden oldu.

Aksaray Pamucak Mahallesi'nde bulunan bir araçta meydana gelen patlama korkuya neden oldu. Erhan Amaç'ın olduğu öğrenilen 68 BT 253 plakalı araçtaki patlama sesi mahalle sakinlerinde paniğe neden oldu. Arabanın içerisinde bulunan cep telefonunun patlaması ile aracın zarar gördüğünü fark eden vatandaşlar aracın koltukları alev alınca olay yerine itfaiye ekiplerini çağırdılar.

Çıkan yangın kısa süre sonra ekipler tarafından söndürülerek aracın patlaması önlendi. Cep telefonunun patlaması ile koltukların zarar gördüğü ve aracın ön camının da patladığı olayda şans eseri can kaybı ya da yaralanma olmadı.

TELEFONUN NEDEN PATLADIĞI BİLİNMİYOR

Patlamanın ardından olaya yerine gelen araç sahibi Erhan Amaç, telefonunu araba unuttuğunu söyledi ve zaman zaman telefonun ısındığını dile getirdi. Amaç, uzun süre araçta kalan telefonun güneş ışınlarının etkisi ile patlamış olabileceğini de sözlerine ekledi. Uzmanlar araçta bırakılan telefonların güneşe uzun süre maruz kaldığında patlama ihtimalinin çok yüksek  olduğunu belirterek vatandaşlara uyarıda bulunmuştu. Uyarıları dikkate almayan vatandaşların yaz aylarında bu tarz olaylarla zaman zaman karşı karşıya kaldığı görülüyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı