adplus-dvertising

Araçları uçurumun kenarında mahsur kalan gençleri ekipler kurtardı

Karabük’te 5 kafadar arkadaş araçları ile girdikleri alanda yağmurdan dolayı yumuşayan toprak zeminde araçları kayınca uçurumun kıyısında mahsur kaldı.
Takip et
Araçları uçurumun kenarında mahsur kalan gençleri ekipler kurtardı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kendilerini araçtan dışarı atarak kurtaran gençlerin araçları ise KARDOFF ekiplerinin yardımı ile kurtarıldı.
Olay, Karabük’e bağlı Safranbolu ilçesinde Dere tarla mevkiinde yaşandı. 5 genç gezmek için minibüs ile girdikleri aşıklar tepesi mevkiinde yağmurdan dolayı yumuşayan toprak zeminde araçlarını kaydırdı. Aracın lastikleri toprak zemine batması sonrası şans eseri uçurumun kenarında duran minibüsten kendilerini güçlükle dışarı atan gençler vaziyeti itfaiye ekipleri bildirdi. İhbar üstüne olay yerine gelen polis ve itfaiye ekiplerinin çabaları neticesiz kalınca vaziyet AFAD ekiplerine bildirildi.

Araçları uçurumun kenarında mahsur kalan gençleri ekipler kurtardı

Olay yerine gelen AFAD ekipleri halat yardımı ile minibüsü ağaca bağlayarak güvenlik tedbiri alırken, aracın kayarak düşme olasılığına karşı ise polis ekipleri ile uçurumun altından geçen yolu çift taraflı trafiğe kapattı. Bölgenin çamurlu ve kaygan olması sebebiyle ekipler Karabük Safranbolu Araba ve Doğa Sporları Arama Kurtarma Kulübü Derneği (KARDOFF) Başkanı Ahmet Demir’den yardım istedi. Olay yerine gelen KARDOFF başkanı Demir, Off- Road arazi aracı ile uçurumun kenarında kalan minibüsü vinç yardımı ile kurtardı.

Ortalama 2 saat süren çalışma sonrası rahat nefes alan gençler araçlarını kurtarmak için yoğun mücadele veren ekiplere teşekkür etti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.