Araçlara Kartvizit Bırakanlara Büyük Ceza!

İzmir Karşıyaka Belediyesi,araç sürücülerinin güvenliğini tehdit ettiği gerekçesiyle, park halindeki araçlara el ilanı bırakanlara 9 bin 898 TL'ye kadar para cezası verilmesine karar verdi.

İzmir Karşıyaka Belediyesi park halindeki araçlara el ilanı ve kartvizit bırakanlara yönelik emsal niteliğinde bir karar aldı. Araçlara bırakılan ilanların hem şoförlerin güvenlikleri tehdit ettiği hem de çevre kirliliği oluşturduğu gerekçesiyle, kartvizit bırakan kişi ve işletmelere ceza kesilmesine karar verildi.


10 BİN LİRAYA KADAR CEZA

Zabıta aracılığıyla kesilecek olan cezalar, Kabahatler Kanunu’na göre 320 TL’den başlayacak. Suçun tekrarı halinde ise verilecek ceza, 9 bin 898 TL’ye kadar çıkabilecek

Uygulamayı hayata sokan Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay yaptığı açıklamada, ” Yasak olmasına rağmen giderek yaygınlaşan bu faaliyete güvenlik tehdidi oluşturuyor. Ayrıca bu broşürlerin yere atılmasıyla da ciddi bir çevre kirliliği yaratıyor.Cezaların fazla caydırıcı olmamasına rağmen, bu reklam yolunu tercih edenleri vazgeçirene kadar peşlerinde olacağız. Bu durum son bulana kadar mücadelemiz devam edecek.” dedi.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı