adplus-dvertising

Aracını üzerine sürdüğü iki kediden birini öldüren vicdansız sürücü serbest kaldı

Antalya’nın Alanya ilçesinde site içerisinde bekleyen iki kedinin üstüne aracını sürüp telef eden turist, ifadesinin alınmasının sonrasında serbest bırakıldı. Güvenlik kameralarına yansıyan olayın sonrasında hayvan hakları savunucuları olayın failinin sınır dışı edilmesini istedi.
Takip et
Aracını üzerine sürdüğü iki kediden birini öldüren vicdansız sürücü serbest kaldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Alanya’nın Mahmutlar Mahallesi’nde bir kaç gün önce yaşanan olayda, Rus uyruklu yerleşik turist olduğu iddia edilen bir kişi arabasını site içerisinde bekleyen iki kedinin üstüne sürdü. Siteye ait güvenlik kameralarına anbean yansıdığı anlarda kedilerden biri son anda kaçmayı başarırken bir kedi ise telef oldu. Olayın sonrasında sitede yaşayan hayvan severlerin olayı gerçekleştiren şahıs hakkında şikâyetçi olduğu öğrenildi. İfadesi alınan şahsın ifade işlemlerinin sonrasında serbest bırakıldığı öğrenildi.

Aracını üzerine sürdüğü iki kediden birini öldüren vicdansız sürücü serbest kaldı

“Sınır dışı edilmesini istiyoruz”

Mahmutlar Mahallesi’nde meydana gelen olayın benzerlerinin daha önce de meydana geldiğini belirten hayvan hakları savunucusu Mehmet Ergün, son meydana gelen olayın vahşi bir vaziyet olduğunu vurguladı. Benzeri vaziyetlerin yaşanmaması için kediyi ezerek telef olmasına neden olan kişinin sınır dışı edilmesini talep ettiklerini söyleyen Ergün, “Bu konuda olayın meydana geldiği sitede oturan hayvan sever arkadaşlarımız lüzumlu mercilere yasal müracaatlarını yapmışlardır. Jandarmamız da bu konuda lüzumlu itinayı da göstermiştir. Bu insanlar Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisine girdikleri anda artık kendi ülkelerindeki bazı şeyleri bırakıp bizim yasalarımıza göre yaşamasını öğrenmelidirler. Biz bunu bu tür kişilerin daha çok olaylara sebep vermemesi için Türkiye’den sınır dışı edilmesini istiyoruz. Bu maksatla Alanya hayvan hakları savunucuları arkadaşlarımızla birlikte Çarşamba günü Mahmutlar Mahallesi’nde bu olayın meydana geldiği site önünde basın açıklaması yapacağız” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.