Araç alacaklar dikkat! Otomobiller için taksit düzenlemesi yapıldı

Son dakika haberi! Resmi Gazete’de yayımlanan Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Ile Ilgili Yönetmeliğe göre, taşır satışlarında değerine göre 24 ile 60 ay arasında taksit yapılabilecek.
Takip et
Araç alacaklar dikkat! Otomobiller için taksit düzenlemesi yapıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

2016 senesinde kabul edilen Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Ile Ilgili Yönetmelik ile taksitli satışlara genel sınırlama getiren yasada konut satışını kapsam dışı bırakılırken, arabalara bedeline göre taksit sınırı getirildi.

6/8/2016 tarihli ve 29793 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Ile Ilgili Yönetmeliğin taksitli satışlara genel sınırlama getiren 12/B maddesinden konut satışını kapsam dışı bırakılırken, maddeye eklenen bir fıkra ile arabalara bedeline göre taksit sınırı getirildi.

Konut satışları, perakende ticarette uygulanacak ilke ve kurallar ile ilgili yönetmelikle getirilen taksitlendirme sınırlaması kapsamı dışına çıkarıldı, taşıt satışları ise düzenleme kapsamına alındı.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan ve söz konusu yönetmelikte değişiklik yapan Ticaret Bakanlığı yönetmeliğine göre, taşıt satışlarında taksitlendirme sınırlaması da tekrardan düzenlendi.

Buna göre, taksitlendirme süreleri; nihai fatura değeri 120,000 TL ve altında olan taşıt satışlarında 60 ay, 120,000 – 300,000 TL arasındaki taşıt satışlarında 48 ay, 300,000 TL – 750,000 TL arasındaki taşıt satışlarında 36 ay ve 750,000 TL’nin üstünde olan taşıt satışlarında 24 ay olarak tespit edildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.