Arabuluculuk Sınavına Giren 200 Milletvekilinin Tamamı Baraj Altında Kaldı

Adalet Bakanlığı'nın yaptığı arabuluculuk sınavına giren 200 milletvekilinden hiç birisi barajı geçemedi. Adalet Bakanlığı Ara Buluculuk Daire Başkanı Hakan Öztatar da sınavda başarı sağlayamadı.

Adalet Bakanlığı’nın yaptığı arabuluculuk sınavına giren 200 civarındaki milletvekillinin hepsinin, sınavı geçemediği öğrenildi.

Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu’nun haberine göre, Adalet Bakanlığının 24 Kasım’da yaptığı arabuluculuk sınavına ortalama 30 bin kişi girmişti. Ortalama 200 civarındaki milletvekilli de sınavda ter dökmüştü.

KAZANAN MİLLETVEKİLİ YOK

Milletvekillerinin büyük bölümü, Adalet Bakanlığı Ara Buluculuk Daire Başkanlığının verdiği eğitimlere de katılmıştı. Alınan bilgilere göre, sinavda 91 ve üstünde puan alan 6 bin 271 kişi başanlı oldu. Fakat milletvekilleri kazananlar arasında yer almadı.

1 PUANLA KAÇIRAN VAR

Ara buluculuk sınavında en fazla puanı alan milletvekili AK Partili Ramazan Can oldu fakat Can da 90 puan almasına karşın, barajı geçemedi. Can, sınavda sorulan 100 sorudan 90’nını doğru yanıtladı, bir soruya daha doğru yanıt vermiş olsaydı ara bulucu olmaya hak kazanacaktı.

AK Parti milletvekillerinden Orhan Kırcalı 89, Yılmaz Tunç 88, Recep Özel 88, Ahmet Aydın 69 puan aldı. CHP’li Mahmut Tanal 74 puan alırken, Adalet Bakanlığı Ara Buluculuk Daire Başkanı Hakan Öztatar da 88 puan almasına karşın sınavı kazanamadı.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı