Arabistan’dan Skandal Türkiye Paylaşımı

Suudi Arabistan yine hedefine Türkiye'yi aldı. Türkiye elçiliği yaptığı paylaşımda vatandaşlarını uyararak Trükiye'de paralarının çalınabileceğini iddia etti.

Arabistan’dan Skandal Türkiye Paylaşımı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Suudi Arabistan’dan çok konuşulacak skandal ifadelerle dolu bir Türkiye açıklaması geldi. Ülkenin Türkiye büyükelçiliği sosyal medyada paylaştığı bir mesajında Türkiye’ye gelecek Arap turistleri sözde uyardı ve akıl almaz ifadeler kullandı. Türkiye’de seyahat edecek Arapların paralarına dikkat etmesi gerektiğini çünkü hırsızlık olaylarının yaşandığını dile getiren elçilik “Pasaportlarınızı da çalabilirler” uyarısında bulundu.

Bu anlamsız paylaşım kısa sürede binlerce tepki yorumu alırken elçiliğe şikayet yağdı. Paylaşımın altına yorum yapan bazı Araplar ise Türkiye’de böyle bir durumun asla olmayacağını dile getirerek elçiliğin bu yersiz paylaşımına tepki gösterdi.

KAŞIKÇI CİNAYETİ İLİŞKİLERİ GERMİŞTİ

Hatırlanacağı gibi Cemal Kaşıkçı’nın vahşice katledilmesinin ardından Suudi Arabistan yönetimi ile Türkiye arasında ciddi bir kriz yaşanmış, Ankara suikastın sorumlusunun Suudi ailesi olduğunu belirtirken Arabistan’dan da Türkiye’yi suçlayıcı ve küçük düşürücü açıklamalar gelmişti. Özellikle yaz tatili için Türkiye’yi tercih eden Arap turistlerin bu ayırların ardından tutumlarında bir değişiklik olmadığı ve herhangi bir rezervasyon iptalinin bulunmadığı açıklandı. Paylaşımın altına yorum yapan bazı Türkler ise aynı durumların Arabistan’da da insanların başına gelebileceğini dile getirdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.