adplus-dvertising

Arabasının üstüne para verip araba aldı, 5 gün sonra hayatının şokunu yaşadı

Antalya’nın tanınmış bir galerisine kendi arabasını satıp, üzerine verdiği parayla ikinci el araba alan genç kadın, 5 gün sonra aracının motor arızası vermesiyle yaşamının şokunu yaşadı. Büyük umutlarla aldığı arabanın motor parçalarını aracın bagajında gören genç kadın, zararının karşılanması için yargı yoluna başvurdu.
Takip et
Arabasının üstüne para verip araba aldı, 5 gün sonra hayatının şokunu yaşadı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Muratpaşa ilçesinde yaşayan Gamze Benzer, internet üstünden verilen bir satış ilanı üstüne beğendiği aracı satın almak için şehirdeki tanınmış bir galeriye tanıdığı aracılığıyla gitti. Kendi aracının üstüne 42 bin TL veren Benzer, toplamda 172 bin TL’ye ikinci el bir araba satın aldı. Genç kadın, bakımlarını yaptırdığı arabasıyla 5’inci günde yolculuk yaparken araç motor arızası verdi. Benzer, arabasını çekiciyle sanayi sitesine tamir için çektirdi. Arabanın motor parçalarını aracın içinde gören genç kadın yaşamının şokunu yaşadı. Büyük umutlarla aldığı arabanın 5’inci günde motor arızası vermesi ve 40 bin TL’ye yakın masraf çıkarılmasıyla büyük üzüntü yaşayan Benzer, aracı aldığı galeriden bir destek göremeyince konuyu yargıya taşımaya hazırlanıyor.

Arabasının üstüne para verip araba aldı, 5 gün sonra hayatının şokunu yaşadı

“Bakımını yaptırmıştım”

İnternet üstünden galeride satışa sunulan bir arabası beğendiğini ve almaya karar verdiğini dile getiren Gamze Benzer, kendi aracını ve üstüne bir miktar para verdikten sonra arabası satın aldığını belirtti. Aldığı arabası fazla kullanmadığını ve 5’inci günde motor arızası verdiğini dile getiren Benzer, “Araç iyi görünüyordu. Hareket haindeyken yolda kaldım. Aracın suyunun bittiği ve bu sebeple hararet yaptığını söylediler. Ancak ben aracın bakımını 3 gün önce yaptırmıştım. Ne kadar bana aracın sağlam olduğunu söyleseler de bakımını yaptırmıştım. Aracın motoru gitti. Kendi aracımın üstüne verdiğim para kadar, bu motorun yapılması içinde para ödemem gerekiyor” diyerek konuştu.

Arabasının üstüne para verip araba aldı, 5 gün sonra hayatının şokunu yaşadı

“5’inci günde motor yenmesi normal mi?”

Çok mağdur ve üzgün olduğunu dile getiren Benzer, “Çevremde bana benzer mağdur kişilerin olduğunu gördüm. Aldığım yerle görüşmeye çalıştım, dikkate almadılar. Aracın suyu bitmiş, su bitince hararet olmuş ve motorun yendiğini söylediler. Alınan aracın 5’inci gün motorunun yanması normal midir? Normal olarak kadınlar araba motorundan fazla anlamıyor. Motorun onarımı için ciddi para istiyorlar. Bir aydır mağdurum, işlerimden geri kaldım. Ailemin sağlık problemi var, hastaneye gelip giderken zorlanıyorum. Aracın değeri de düştü. Zarardayım. Şu an çok mağdurum, avukatlarım olayı yargıya taşıyacak” şeklinde konuştu.

Arabasının üstüne para verip araba aldı, 5 gün sonra hayatının şokunu yaşadı

“Yargıya güveniyorum”

Birikiminin bir bölümünü kaybetmeyle karşı karşıya olduğunu kaydeden Benzer, “İkinci el araç almaktan korkuyorum. Yargıya güveniyorum. Aracın 5’inci günde motoru yandı. Aracı kullanmamışım kilometresinden belli. Bakım kartları var. Büyük hayallerle bu aracı aldım ama şuanda taşıtsız kaldım” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.