adplus-dvertising

Arabasına binince ceza yediğini zannetti, gerçeği görünce ‘İnsanlık ölmemiş’ dedi

Elazığ’da önceki gün eve gitmek isterken park halindeki bir araca çarpan Murat Berktaş adlı vatandaş, sağa çekerek çarptığı aracı kontrol etti ve sağ arka kapının içeri gömüldüğünü fark etti. Bir süre orada bekleyen Berktaş kimseyi göremeyince çarptığı aracın ön camına “İstemeyerek araca çarptım masrafını karşılayabilirim” notunu bıraktı. Evine gitmek için otomobiline binen Ömer Demir ise camdaki notu görünce “İnsanlık ölmemiş” şeklinde konuştu.
Takip et
Arabasına binince ceza yediğini zannetti, gerçeği görünce ‘İnsanlık ölmemiş’ dedi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Elazığ’da Ömer Demir adlı vatandaş eve gitmek için bindiği arabasının ön camında bir kağıt parçası olduğunu fark etti. İlk başta ceza yediğini düşünen Demir, arabanın ön camında kağıda yazılı “Merhaba kardeşim istemeyerek de olsa aracınıza çarptım masrafınızı karşılayabilirim” yazısını gördü. Otomobilini kontrol eden Demir, sağ arka kapının içeri çöktüğünü görünce numarasını bırakan Murat Berktaş’ı arayarak ilk başta hassasiyetinden dolayı teşekkür etti sonrasında sabah sanayide görüşebileceklerini söyledi. Ertesi gün sabah saatlerinde sanayide buluşan Demir ve Berktaş tokalaştıktan sonra kazalı aracı tamir edilmesi için sanayi ustasına teslim etti.

Arabasına binince ceza yediğini zannetti, gerçeği görünce ‘İnsanlık ölmemiş’ dedi

Önceki gün bir araca çarptığını söyleyen Murat Berktaş, “Arkadaşın aracının ön tarafına iletişim numarası var mı yok mu diyerek bir baktım ve numarasını göremedim. Bundan dolayı ajandamdan kopardığım nüshaya kendi iletişim bilgilerimi yazarak istemediğim biçimde bir kaza olduğunu belirttim. Ben olması gerekeni yaptım, öbür vatandaşlarımızın da böyle davranmasını tavsiye ederim. Bugün burada kaçabilirdim de ancak yarın burada 2 bin lira harcayacağıma 4 bin lira farklı bir yerden çıkabilirdi. Vicdanen rahat etmek için arkadaşla buluştuk. Aracın tamirini yaptırıp ücretini ödeyeceğim” şeklinde konuştu.

Olay esnasında kafede arkadaşlarıyla oturduğunu söyleyen Ömer Demir, “Arkadaşların yanından çıktıktan sonra otomobile yöneldim ve direksiyon kısmına oturdum. Camda bir yazı gördüm, ilk başta ceza olduğunu sandım. Bakınca bir not yazıldığını fark ettim. Bir ağabeyimiz otomobile vurmuş ve not bırakmış. Ben de numara sahibini aradım ve konuştum. Bana masrafın ne ise karşılamaya hazır olduğunu belirtti, bu hareketi beni çok mutlu etti. İnsanların vatandaşlık görevini yerine getirmesine çok sevindim. İnşallah herkes aynı hareketi yapar. Sanayide abiyle tanıştım ve masrafları karşılayabileceğimi belirtti. Kendisine çok teşekkür ederim. Bunu yapmayan insanlar da var bu hassasiyetinden dolayı Murat abiye çok teşekkür ederim” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.