Arabada İşlenen Cinayet Davasında Karar Çıktı

İstanbul Eyüp’te bir otomobil içinde öldürülen Gamze Ceylan’ın (30) katil zanlısı Hakkı Dündar (58) hakkında karar çıktı. Dündar hakkında, kasten öldürme suçundan 25 yıl, ruhsatsız silah taşıma suçundan da 10 ay ve 500 TL para cezası verildi.

İstanbul Eyüp’te daha önce pırlanta işi sebebiyle tanıştıkları öğrenilen Hakkı Dündar ile Gamze Ceylan’ın cinayetle biten buluşmasına dair karar çıktı. Pırlanta işiyle uğraşan Gamze Ceylan’ın, başına dayanan silah ile Hakkı Dündar tarafından öldürüldüğü dava sonuçlandı. Hakkı Dündar’a kasten adam öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet cezası verildi.

Dündar’ın davadaki davranışları ve giyimi göz önünde bulundurularak iyi hal indirimi yapıldı. 25 yıl hapis cezasına çevrilen cezaya ek olarak ruhsatsız silah taşımak suçundan da 10 ay ve 500 TL para cezası verildi.

GAMZE CEYLAN’IN HAKKI DÜNDAR’A BORCUNUN OLDUĞU İDDİA EDİLDİ

Dündar ile Ceylan’ın arasında borç mevzusu olduğu, Gamze Ceylan’ın pırlanta işi sebebiyle Dündar’a 750 bin TL borcu olduğu ve ikilinin arasında daha önce duygusal bir ilişki yaşandığı iddia edildi.

Gamze Ceylan’ın avukatı, Gamze Ceylan’ın kafasına silah dayayarak öldüren Dündar’ın kasten ve planlayarak öldürme suçundan yargılanması gerektiğini ifade etti. Fakat Dündar sadece kasten öldürme suçundan ceza aldı. Ayrıca avukat, Dündar’ın giydiği takım elbisenin ceza indirimine sebep olmasının doğru olmadığını dile getirdi.

Davada Ceylan’ın ailesi de söz aldı. Aile üyeleri, katilin en ağır cezayı almasını istedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı