Araba Kiraladı Hayatı Karardı!

Samsun’da 4 gün araç kiralayan Tokatlı esnaf 40 bin lira dolandırıldığını iddia ederek açtığı davayı kazandı. Ancak icrayı kaldıramadı.

Samsun’da 4 gün araç kiralayan Tokatlı esnaf 40 bin lira dolandırıldığını iddia ederek açtığı davayı kazandı. Ancak mal varlığı üzerimdeki icrayı kaldıramayınca büyük bir sıkıntı yaşadı. Türkiye genelinde araç kiraladıktan sonra yüzlerce kişiye icra başlatıldı. Erbaa ilçesinde otomobil ve halı yıkama işi yapan Engin Baş isimli esnaf, 3 yıl önce Samsun’da araç kiraladı. Araç kiralama firamasının kendisini dolandırdığını iddia eden Baş, “Kredi kartımdan 2 bin lira provizyon adı altında bir miktar çektiler. Onun haricinde 950 lira kira bedelini nakit olarak ödedim. Haricen sözleşme adı altına bir evrak imzalattılar bana. Kiralama sürecinden sonra aracı teslime gittim. Evrakları daha sonra teslim edeceklerini söylediler. Sonuç itibariyle iade etmediler, 2 gün sonra beni arayıp araca zarar verdiğimi söylediler. Bizden para koparmaya çalıştılar, sıkıntılı tipler olduğunu fark ettiğim için kabul ettim.2 bin lira provizyondan kesmelerini söylemem rağmen 370 lira para talep ettiler. Aradan uzun bir süre geçtikten sonra ise postacı tarafından bir tebligat geldi ‘40 bin lira borcunuzu 7 gün içinde ödemez iseniz haciz yolu ile işlem başlayacaktır’ diye. Dolandırıcı olan kişi senedi doldurup icra göndermiş. Sosyal medya hesaplarına, haberlere baktığım da ise bu kişilerin dolandırıcı olduğunu gördüm” dedi.

ARACI KİRALADIĞI KİŞİLER GRUP KURDU

Araba Kiraladı Hayatı Karardı!

Araç kiraladıktan sonra mal varlığına icra konulan esnafın kendisini dolandırdığı iddia edilen kişiler konuşma grubu kurdular. Engin Baş yaptığı açıklamada, “Bu kişi kaçak olarak bir akrabasının kimliği ile yaşadığını tespit ettik. Y.S isimli şahıs Tekirdağ’da yakalandı. Benim açtığım dava ile 5 yıl hapis cezası ile 10 bin lira para cezasına çarptırıldı. Son bir ay içerisinde bir çok kişiyi icraya verdiğini öğrendim. Bu insanlar benim bugüne kadar yaptığım mücadeleleri sosyal medya hesaplarından görerek bana ulaştılar. Bende hepsine ayrı ayrı laf anlatmayla uğraşmaktansa whatsapp grubu kurdum. Artık bütün mağdurlar buradan birileri ile haberdar oluyorlar. Ülkemizde hukuk çok yavaş ilerlediği için kendi kendimize çözüm arıyoruz şuanda. 40 bin lira dolandırıldım, icraya konulan senet nedeniyle gayrimenkul ve araçlarım da haciz var. Esnafım ben bu anlamda işlerimi yürütemiyorum. 4 yıldır bu işle uğraşıyorum kimseye de laf anlatamıyorum” diye konuştu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı