Apple’dan Trump’a Uyarı Geldi!

22 Haziran 2019, 18:51 tarihinde eklendi

Apple, ABD – Çin ticaret savaşları kapsamında Trump’a uyarıda bulundu. Trump’ın Çin mallarına uyguladığı ambargonun rakip firmalara yarar sağladığı belirtildi.

Apple’dan Trump’a Uyarı Geldi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Apple, Trump yönetiminin Çin mallarına yönelik ambargosunun rakip firmalara yarar sağladığını ve bu ambargonun detaylarının gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca Apple bunu söyleyen ilk firma da değil. Teknoloji devi Apple, Beyaz Saray’a yazdığı mektupta, “Sektörün dengelerini değiştirecek” uyarısında bulundu. Bunun sebebi, ambargo kapsamına alınan ürünlerin çoğunun Apple tarafından kullanılan onarım parçaları olması.

“KÜRESEL REKABETE ZARAR VERECEK”

Apple, ABD Ticaret Temsilcisi Robert Lighthizer’e de, “ABD hükümetinden bu ürünlere ambargo uygulamamasını istiyoruz” mesajını iletti ve ekledi: “Küresel rekabete zarar verecek.” Trump’a uyarı sadece Apple’dan gelmedi. Microsoft, Dell, HP ve Intel yayınladıkları ortak bir bildiride, ABD – Çin ticaret savaşının devam etmesi halinde, ürünlere en az yüzde 19’luk bir fiyat artışı gelebileceği konusunda Trump’ı uyardı.

ABD geçtiğimiz ay milyarlarca Çin malına toplamda 300 milyar dolarlık bir vergi artışı uygulamıştı. Ardından Çin’in Huawei markasına gelen engellemeyle birlikte savaş iyice kızıştı.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.