Apple’dan Macbook kullanıcılarını sevindirecek değişim açıklaması!

Apple yetkililerinden gelen habere göre sadece Macbook modellerinde geçerli olacak ücretsiz klavye değişimi programının başladığı açıklandı. Apple 2015 yılında geçilen kelebek klavye tasarımı ile birlikte birçok yeni sorunu da beraberinde getirmişti. Program 2015 ve sonrasında yapılan satın alımlarda geçerlidir.


Apple’dan Macbook kullanıcılarını sevindirecek değişim açıklaması!

Apple’ın satış sonrası destekleri şuanda dünyanın en iyi kullanıcı deneyimini sunmasını sağlıyor. Apple’dan gelen haberlere göre Macbook klavyeleri ücretsiz olarak değiştirilecek. MacBook Pro veya MacBook kullanan Apple sahipleri, istediği mağazaya giderek klavyelerini ücretsiz olarak değiştirecekler. Bu yeni kampanyadan bütün Macbook modelleri yararlanamayacak. Şirket yetkililerinden aldığımız bilgiye göre ücretsiz değişim kampanyası belirlenmiş MacBook ve MacBook Pro modellerinde geçerli olacak.

YENİ KELEBEK TASARIMI SORUN YARATMIŞTI

Macbook modellerine 2015 yılında gelen bir güncelleme ile klavyeler tamamen değiştirilmiş ve yeni bir klavye tasarımına gidilmişti. Apple bütün Macbook modellerinde bu değişikliği yapmadı fakat sevilen kelebek tasarımlı klavyeler kullanıcılar tarafından büyük ilgi görmüştü. Mühendisler tarafından kullanıcı odaklı olarak geliştirilen bu yeni klavye tasarımı birçok sorunu da beraberin getirmişti. Klavyenin içerisine kaçan toz sebebiyle birçok Macbook modeli kullanılamaz hale gelmişti. Kullanıcılar tuşların çalışmadığını, kendi kendine harekete geçtiğini bile söylemişti.

TÜRKİYE KULLANICILARINI DA KAPSIYOR

Türkiye’den satın alınan Macbook modellerinin de geçerli olacak bu kampanyadan yararlanmak için cihazınızın garantisinin olması gerekmiyor. 3 yıl ücretsiz onarım ve değişim hakkı bütün ülkelerde Apple tarafından kullanıcılarına sunuluyor. Apple teknik servis yetkilileri, en yakın Apple Store’a giderek klavye sorununun çözülebileceğini açıkladı. Yetkililer, sorunun durumuna ve türüne göre klavyedeki tuşların, klavyenin ve cihazın değiştirebileceğini açıkladılar. Hangi Macbook modellerinin ücretsiz klavye değişimi programında olduğunu öğrenmek için Apple resmi web sitesinden veya Apple Destek uygulamasından bilgi alabilirsiniz.

Yazar: Seher Demirol

Seher Demirol
Adana'da 1989 senesinde dünyaya gelen Seher Demirol, Marmara Ünivetsitesi mezunudur. 2014 senesinden beri haber sektöründe çeşitli kategorilerde görev alan Demirol, kendini magazin alanında ilerletmiştir. Yaptığı çarpıcı haberlerle birçok kez medya gündemine oturan Demirol, kariyerine ulusal haber sitelerinde editörlük görevi alarak devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

İstanbul Havalimanı ile ilgili son dakika DHMİ açıklaması!

İstanbul Havalimanı ile ilgili son dakika DHMİ açıklaması!

CB bulutları diye tabir edilen ve pilotlar tarafından 'katil bulut' diye adlandırılan bulutlar sebebiyle dün İstanbul Havalimanı'nda bazı uçuşlar başka havalimanlarına yönlendirildi. Sosyal medyada ortaya çıkan 'yanlış yere havalimanı' iddialarına ise jet hızıyla DHMİ açıklaması geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.