Apple’dan Dengeleri Değiştirecek Adım!

Apple, geçtiğimiz hafta çok konuşulan hamleyi gerçekleştirdi ve dev şirketin bir kısmını satın aldı.
Takip et
Apple’dan Dengeleri Değiştirecek Adım!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Satışın ardından dev şirketin 2 bin 200 çalışanı Apple çalışanı haline gelecek. Tüm işlemlerin yıl sonuna kadar tamamlanması bekleniyor. Satışın ardından Apple, sürekli anlaşmazlık yaşadığı Qualcomm ile yola devam etmek zorunda kalmayacak.

Intel ise 5G Modem sektöründen tamamen çıkmayacak. Telefon dışında kalan diğer tüm teknolojik aletler ve araçlar için modem üretmeye devam edecek. Intel CEO’su Bob Swan, satışın tamamlanmasıyla birlikte diğer 5G teknolojilerine odaklanabilecekleri zamanı bulacaklarını söyledi.

ÜRETİLEN MODEMLER DAHA UYUMLU OLACAK

Satın alım ile birlikte Apple, artık donanımları için Qualcomm’a güvenmek zorunda kalmayacak. Akıllı telefonları için 5G modemleri üretmeye başlayabilecek. Yine de Qualcomm ile anlaşmaları devam ediyor ve anlaşma süresi bitene kadar birlikte çalışmaya devam edecekler. Uzmanlar ise Apple’ın üç yıl içerisinde kendi modemlerini üretmeye başlayacağını öngörüyorlar. Apple Donanım Teknolojileri Müdürü Johny Srouji devralımın ardından, “Gelecekte telefonlar konusundaki geliştirmelerimizi hızlandırmamıza yarayacak bir alım gerçekleştirdik” ifadesini kullandı. Apple’ın kendi modemlerini geliştirmesi büyük faydalar sağlayacak. Şirketin modem teknolojisini kendi hızında geliştirebilmesini ve bu modemleri telefonlarıyla daha uyumlu hale getirebilmesini sağlayacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.