Apple’dan Beklenmedik 5G Adımı!

Apple ve Qualcomm arasındaki ayrılık hızlanıyor. Apple, 5G internet sağlayıcı için yeni bir firma ile anlaşmaya varmak istiyor.
Apple’dan Beklenmedik 5G Adımı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Apple, 1 milyar dolar teklifle Intel’in kapısı çalıyor. Akıllı telefon ve PC’lerde kullanılabilecek 5G modem teknolojisini satın almak istiyor. Bu kapsamda Qualcomm ile yollarını ayırmaya hazırlanan Apple, gelecek hafta büyük sürprizi resmi olarak duyurabilir.

Intel CEO’su Bob Swan, Intel’in modem teknolojisini Apple ile birlikte sunmak istediklerinin altını çizdi. Apple ile çalışmadan bir gelecek göremeyeceklerini belirten Swan, “Yeni modem teknolojisinde Apple’sız bir gelecek göremiyorum” ifadelerini kullandı. Apple yıllardır Qualcomm ile anlaşmazlıklar yaşıyor. Dolayısıyla Apple, Intel ile anlaşarak Qualcomm’dan kurtulmak istiyor.

ANLAŞMA ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA TAMAMLANABİLİR

Bir haber kaynağına göre Apple, 5G’li iPhone telefonlarına Qualcomm ile devam etmek istemiyor. Bu nedenle, 1 milyar doları gözden çıkarıyor ve Intel ile anlaşmak istiyor. Bu süreç 1 hafta içerisinde tamamlanabilir. Apple bundan önceki süreçte de Intel ile çalışan tek firma oldu. Diğer bütün android telefon üreticileri ya Qualcomm ile çalışıyor ya da kendi kurumları içerisindeki çözümlere güveniyor. Apple’ın halen Qualcomm ile bir sözleşmesi bulunuyor. Bu durum ilerleyen dönemde farklı anlaşmazlıklara da yol açabilir. Hatta eğer Apple, Intel ile de anlaşmazlıklar yaşarsa, kendi bağımsız çalışmalarına odaklanmak isteyebilir.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.