Apple Müzik Ödülleri İlk Defa Dağıtılacak! Billie Eilish Damga Vurdu

Apple Müzik Ödülleri bu yıl ilk defa dağıtılacak. Billi Eilish "Yılın Şarkıcısı" ve "Yılın Söz Yazarı" seçildi.

Bu sene ilk defa verilen Apple Müzik Ödülleri sahiplerini buldu. 17 yaşındaki şarkıcı Billie Eilish ‘Yılın Şarkıcısı’ ve ‘Yılın Söz Yazarı’ kategorilerinde ödül alarak etkinliğe damga vurdu.


YILIN SANATÇISI BILLIE EILISH

Apple Müzik Ödülleri bu sene ilk defa 5 ayrı kategoride müzik alanındaki başarılı sanatçıları ödüllendirdi. 5 Aralık tarihinde Steve Jobs Tiyatrosu’nda, senenin sanatçısı seçilen Billie Eilish’in performansıyla başlayacak olan etkinlik, internet üstünden de canlı yayınlanacak.

APPLE MÜZİK ABONELERİNİN DİNLEDİKLERİ BAZ ALINIYOR

Yılın Sanatçısı, Senenin Söz Yazarı ve Senenin Çığır Açan Sanatçısı gibi kategorilerde ödül kazanan sanatçılar, Apple Music uzman ekibi tarafından tespit edildi. Senenin Albümü ve Senenin Şarkısı ödülleri de uygulamanın akış verilerine dayanarak seçildi ve neticeler, Apple Music abonelerinin bu sene en çok dinledikleri içerikleri yansıtıyor.

Webtekno’nun aktardığına göre Apple’ın Apple Music ve Uluslararası İçerik Başkan Yardımcısı Oliver Schusser, etkinliğe duyduğu heyecanı, “Apple Müzik Ödülleri, dünyanın en sevilen sanatçılarının tutkusunu, enerjisini ve yaratıcılığını göstermek için tasarlandı. Müzikal olarak ödül kazananlar derin bir sosyal değişime yol açtı, kültürü etkiledi ve dünya çapındaki müşterilerimize ilham verdi. Onları kutlamak için daha heyecanlı olamazdık” sözleriyle ifade etti.

Apple Müzik Ödülleri’nin kazananları:

Yılın Sanatçısı: Billie Eilish


Senenin Söz Yazarı: Billie Eilish & FINNEAS

Senenin Albümü: Billie Eilish – WHEN WE FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?

Senenin Çığır Açan Sanatçısı: Lizzo

Senenin Şarkısı: Lil Nas X – ‘Old Town Road’

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı