Apple Music Zoru Başarıyor!

iTunes Genel Müdürü Eddy Cue, Apple’ın sevilen müzik uygulaması Apple Music’in, 100 milyon aboneye doğru koştuğunu söyledi.

iTunes Genel Müdürü Eddy Cue, Apple Music’in, şimdiden 60 milyon aboneyi aştığını ve 100 milyona doğru ilerlediğini söyledi. Fransa’nın Numerama adlı internet sitesine açıklama yapan Cue, detayları daha sonra Music Business Worldwide’da rapor olarak sundu.

Cue, Apple Music’e abone olanların sayısının oldukça mutluluk verici olduğunu ve Apple’ın uygulamayı diğer platformlar için de iyileştirmeye çalıştığını anlattı. Bunun yanında Cue, Apple’ın radyo istasyonu uygulamas olan Beast 1’in 10 milyondan fazla dinleyici ve takipçisi olduğunu da belirtti.

SPOTİFY ÖNDE

Apple Music’in bir önceki raporunda 56 milyon aboneden oluştuğu belirtilmişti. Böyle kısa bir sürede 60 milyonu aşmak oldukça önemli bir başarı olarak görülüyor. Buna rağmen Spotify’ın an itibariyle 100 milyondan fazla abonesi olması Apple Music’i geride bırakıyor. 2019 yılının başlarında ise Apple Music ABD’de 29 milyon aboneye ulaşırken Spotify 27 milyon abone ile gerisinde kalmıştı. iTunes Genel Müdürü Eddy Cue, “iTunes’u herkes kadar ben de seviyorum. Ama geçmiş geçmişte kaldı. Apple Music, iTunes’un yapabildiklerinden fazlasını yaptı. Yolumuza Apple Music ile devam ediyoruz. Elimizde çok daha iyi bir uygulama varken eskisini düşünmek anlamsız” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı