Apple iPhone'ları Koronavirüs'ten korumanın yollarını açıkladı

Apple iPhone kullanıcılarına bir Koronavirüs rehberi hazırladı. Bu rehberde Apple, kullanıcılarına iPhone'larını Koronavirüs'ten nasıl temizleyeceklerine dair ipuçları sunuyor. Apple'a göre bazı güçlü temizlik ürünleri dahi iPhone'ların Koronavirüs mücadelesi için kullanılabilir.
Takip et
Apple iPhone'ları Koronavirüs'ten korumanın yollarını açıkladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Apple, kullanıcılarının Koronavirüs salgınından korunmaları amacıyla iPhone cihazlarını alkollü mendille temizleyebilecekleri açıkladı. Şirketin bu duyurusu destek sayfasında yayınlandı.Apple, kullanıcılarının Koronavirüs salgınından korunmaları amacıyla iPhone cihazlarını alkollü mendille temizleyebilecekleri açıkladı. Şirketin bu duyurusu destek sayfasında yayınlandı.

Dünya genelinde korona virüsün (COVID-19) yayılma olasılığını azaltmak sık sık el yıkama uyarısı yapılırken, kişilerin ellerinin en çok temas ettiği noktalardan biri olan cep telefonlarının temizliği de giderek önem kazanıyor. Yapılan çalışmaların korona virüsünün bazı tiplerinin yaklaşık 9 gün boyunca cam ve plastik yüzeylerde hayatta kalma yeteneğine sahip olduğunu göstermesi üzerine Apple da harekete geçti. ABD’li şirket, salgına bağlı artan hijyen hassasiyetiyle birlikte iPhone başta olmak üzere “Apple Ürünlerini Temizleme” kılavuzunu gözden geçirdi.

Bu kapsamda Apple, kullanıcıların iPhone'ları ve diğer ürünlerinin cam donanımlarını temizlemek için ev dezenfektan mendilleri kullanması gerekip gerekmediğine ilişkin ayarını değiştirdi.

APPLE İPHONE'LARI KORONAVİRÜS'TEN KORUMANIN YOLLARINI AÇIKLADI

Apple, iPhone'ların Koronavirüs'ten dezenfekte edilmesi için bir dizi açıklama yaptı. Apple açıklamalarında iPhone'ların yüzde 70 izopropil alkollü mendil ya da antibakteriyel mendil ile silinmesi takdirde temizleneceğini söyledi. Bunun yanında Apple temizlik sırasında kumaş bez gibi günlük temiz rutininde kullandığımız temizlik maddelerinin kullanılmamasının altını çiziyor. Akıllı telefonların temizlik malzemelerin içine atılması veya daldırılmaması da Apple'ın bir diğer şartı. Zira bunları yaparsanız cihazınız geri döndürülemeyecek şekilde bozulabilir.

APPLE'DAN CLOROX'A ONAY

Apple'ın dikkat çekici tavsiyelerinden biri de Clorox gibi günlük hayatta dahi güçlü olarak nitelendirilen temizlik maddesinin iPhone'ların temizliğinde kullanılabilecek olması. Apple bunun iPhone'lar için herhangi bir zarara neden olmadığını söylüyor ancak yine de temizlik sırasında yüzeylere fazla bastırmamak şart.

AKILLI TELEFONLAR KORONAVİRÜS İÇİN TEHLİKELİ

Apple'ın tavsiyelerine kulak asmanız sağlığınız için oldukça önemli olabilir. Zira, uzmanlar Koronavirüs salgını için akıllı telefonların da tehlike yaydığını belirtiyor. Bu yüzden akıllı telefonunuzu her gün Apple'ın tavsiye ettiği gibi temizlemenizi öneriyoruz.

TEMİZLERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

pple’ın kullanıcı kılavuzunda daha önce iPhone'larda parmak izine dayanıklı oleofobik (yağ tutmayan) kaplama bulunduğu ve temizlik ürünleri ve aşındırıcı malzemelerin bu kaplamayı azaltıp, iPhone'ları çizebileceği belirtiliyordu.

Şirket bu nedenle iPhone’ları temizlerken, sözkonusu temizlik ürünlerinin kullanılmaması gerektiği konusunda uyarıyordu.

Apple, iPhone’larını temizlemek isteyen kullanıcıların şu yönergeleri izlemesi gerektiğinin altını çiziyor:

- Tüm kabloları çıkarın ve iPhone'unuzu kapatın.

- Yumuşak, hafif nemli ve tüy bırakmayan bir bez (örneğin, lens temizleme bezi) kullanın.

- Malzeme kalıntısı hâlâ çıkmadıysa yumuşak, tüy bırakmayan bir bezle ve ılık sabunlu suyla silin.

- Yüzde 70 izopropil alkollü mendil veya clorox dezenfeksiyon mendili kullanarak, ekran, klavye veya diğer dış yüzeyleri nazikçe silebilirsiniz.

- Açıklıkları neme maruz bırakmayın. Basınçlı hava kullanmayın.

- Aerosol spreyler, çözücüler veya aşındırıcı maddeler kullanmayın. Temizleyicileri doğrudan ürüne püskürtmeyin.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.