Apple, iPhone 12 Mini üretimini durdurdu!

Öbür iPhone 12 modellerine nazaran satışlarda hayal kırıklığı yaşattığı belirtilen iPhone 12 mini’den kötü haber geldi. Tayvanlı bir araştırma firmasına göre iPhone 12 mini’nin imalatı son buldu.
Takip et
Apple, iPhone 12 Mini üretimini durdurdu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

iPhone 12 mini, 5.4 inçlik ekranıyla dünyanın en küçük 5G akıllı telefonu olarak lanse edilmişti. iPhone 12 mini’den beklentiler ise oldukça büyüktü. Çünkü çeşitli sosyal medya sitelerine dahi yansıyacak biçimde tüketicilerin küçük boyutlu, güncel tasarıma sahip bir iPhone için Apple’a çağrı yapmıştı. Bu, iPhone 12 mini’nin beklentilere cevap vereceğini ve bunun satışlara da yansıyacağını gösteriyordu. Fakat öyle olmadı.

iPHONE 12 MINI’NİN ÜRETİMİ DURDU

iPhone 12 mini’nin öbür iPhone 12 modellerine nazaran daha düşük satış performansı yaşadığına dair pek çok rapor gün yüzüne çıktı. Hatta Apple’ın iPhone 12 mini’nin imalatını kıstığı dahi belirtildi. Gelen son bir rapor ise iPhone 12 mini için üzücü bir haber verdi.

Tayvanlı araştırma şirketi TrendForce’un raporuna göre, iPhone 12 mini’nin imalatı durduruldu. Görünüşe bakılırsa iPhone 12 mini ömrünün sonuna beklenenden önce ulaşmış oldu. Bu, Apple’ın daha çok iPhone 12 mini üretmeden mevcut cihaz envanteri üstünden satış yapmaya odaklanacağını gösteriyor.

Apple, iPhone 12 Mini üretimini durdurdu!

iPhone 12 mini’nin imalatının durdurulduğu öne sürülse de, iPhone 12 mini hala bir gecikme olmaksızın Apple’ın internet mağazasında yer almaya devam ediyor. Üstelik nisan ayı sonlarında sunulan mor renk seçeneği de dahil olmak üzere altı farklı rengi mevcut.

IPHONE 12 MINI’YE KARŞIN IPHONE 13 MINI YOLDA

iPhone 12 mini, ABD’de 699 dolardan başlayan fiyatlarla, ülkemizde ise Apple’ın resmi sitesine göre 9.999 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Apple’ın iPhone 12 mini’nin imalatını durdurduğuna yönelik iddialara rağmen bu sene içinde iPhone 13 mini isminde bir model de piyasaya sürmesi bekleniyor. Fakat son söylentilere göre 2022’de bu şekilde bir model olmayacak gibi görünüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.