adplus-dvertising

Apple AirTag nedir? AirTag özellikleri, fiyatı ve tanıtım videosu

Apple, Air Tag isimli yeni bir teknolojiyi kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Bir takip cihazı olarak kullanılan Air Tag anahtarlık gibi kaybolma ihtimali bulunan eşyalara takılarak takibinin yapılmasını sağlamaktadır. Peki Apple Air Tag kaç dolar? Apple Ait Tag nedir? Apple Air Tag nedir ne işe yarar? Air Tag ne zaman satışa sunulacak? Apple Air Tag hakkında merak edilenler, uyumlu cihazlar..
Takip et
Apple AirTag nedir? AirTag özellikleri, fiyatı ve tanıtım videosu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Apple 20 Nisan etkinliğine hızlı bir giriş yaptı ve ücretli Apple Podcast aboneliği, mor iPhone 12 seçeneği başta olmak üzere bazı önemli gelişmelerden bahsetti. Daha sonra ise şirketin uzun bir zamandır beklenen ürünü AirTag sahneye çıktı.

Apple AirTag Nedir, Ne İşe Yarar?

Apple, 20 Nisan etkinliğinde uzun zamandır beklenen AirTag takip aksesuarlarını duyurdu. Find My uygulamasıyla uyumlu bir şekilde çalışacak olan AirTag aksesuarları, önemli nesnelerin kaybolmasını önleyecek.

Her eşyaya takılabilecek bir anahtarlık boyutunda olan Apple Air Tag eşyaların kaybolmamasını böylece kaybolsa bile bulmanızı sağlayacak.

UWB yani Ultra Geniş Bant isimli bir teknoloji ile kullanılan Apple Aİr Tag, takip cihazı özelliğini UWB teknolojisinin yanı sıra kamera ve pusula özellikleri ile buluyor. UWB teknolojisi sayesinde radyo dalgaları ile tam anlamıyla yer tespiti yapabiliyor.

Apple AirTag nedir? AirTag özellikleri, fiyatı ve tanıtım videosu

Apple Air Tag Ne Zaman Satışa Çıkacak, Fiyatı Ne Kadar?

Apple Air Tag için belirlenen fiyat 29 dolar olarak karşımıza çıkıyor.

Apple Air Tag 23 Nisan tarihinde satışa sunulmaya başlanacak.

U1 çipi ile desteklenen AirTag, 1 yıldan fazla batarya ömrü sunacak. Apple’ın söylediğine göre AirTag’in Türkiye fiyatı tek paket için 299 TL, 4’lü paket için ise 999 TL.

Apple AirTag nedir? AirTag özellikleri, fiyatı ve tanıtım videosu

Apple Air Tag Özellikleri

AirTag, Tile ve Samsung SmartTag benzeri bir teknoloji sunuyor ve kaybolması muhtemel olan anahtar, cüzdan gibi istediğiniz ürünleri takip etmenizi sağlıyor. Böylece kaybolmasını istemediğiniz nesneler asla kaybolmayacak. Tabi bir AirTag sahibi olursanız.

Küçük kullanımı ile yer kaplamayan cihaz sayesinde artık kaybettiğimiz eşyaları bulmak çok kolay olacak.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte kendini yenileyen ve geliştiren Apple, ürünlerine bir yenisini katarak yaşamı daha da kullanılabilir hale getirmeyi başarıyor.

AirTag, sayesinde kaybolan eşyalar bulunuyor. Uçta uca farklı yerlere koyulan cihazlar bul uygulaması sayesinde erişebiliyorsunuz.

Sadece eşyalar için geçerli olmayan AirTag aynı zamanda kişileri de bulmanıza yardımcı oluyor.

Cüzdanını ve benzer eşyalarını sürekli kaybeden kişiler AirTag sayesinde kaybolan eşyaları ‘Bul’ uygulaması sayesinde size nerede olduğunu gösteriyor.

Eğer AirTag’in yakınındaysa iPhone’unuz tam konum bulma özelliği ile yönlendirmektedir.

Ultra geniş bant teknolojisi ile AirTag mesafeyi ve nereye gideceğinizi söylüyor.

Renk seçenekleri mevcut olan cihazı istediğiniz yere koyarak eşlettirme imkanı sunabilirsiniz.

Rahat kullanımı ile yer kaplamayan araba anahtarına benzer şekli ile dikkat çeken cihaz, kullanan kişilere oldukça kolaylık sağlamaktadır.

Tam konum bulma özelliği sunan cihaz bu süreçte bazı aygıtlarla uyumlu olması gerekmektedir.

Apple AirTag nedir? AirTag özellikleri, fiyatı ve tanıtım videosu

Apple Air Tag Nasıl Çalışır?

AirTag ve bul uygulaması sayesinde aygıtlar bluetooth sinyali yaymaktadır.

Aygıtlar sayesinde iCloud uygulaması ‘bul’ uygulamasını açarak AirTag’in nerede olduğunu harita ile gösterir.

AirTag, sayesinde kayıp modu alınırken bul uygulaması ile aygıtların nerede olduğu tespit ediliyor. Eğer uygulama bir aygıt tespit ederse otomatik olarak kişiye bildirim gitmektedir.

NFC özelliği sunan telefonlarda ise AirTag, dokunulması ile iletişim bilgileri görüntülüyor.

Her süreçte gizliliğe dikkat eden cihaz kullanım aşamasında kişilerin akıllarında hiçbir şüpheyi bulundurmuyor. Anonim ve şifre imkanı sunan uygulama aynı zamanda verimli çalışması ile uzun süreli pil ömrü sunuyor.

Sadece eşyaları bulmayan cihaz yakın arkadaşlarınızı veya ailenizi de bulmanıza yardımcı oluyor. Her anınızda konum verilerini veya geçmişi saklamayan AirTag, kişilere şifre imkanı sunmaktadır.

Konuma ileten aygıtlar anonim olarak kalırken konum verileri her zaman şifrelenmektedir. Eğer başka biri AirTag ve eşyalarınıza ulaşırsa telefonuna uyarı gitmektedir. Eğer uyarı gitmesine rağmen halen bulamadıysanız AirTag ses çıkartmaya başlar.

Apple AirTag nedir? AirTag özellikleri, fiyatı ve tanıtım videosu

Apple Air Tag Uyumlu Cihazlar

Tam Konum Bulma özelliğine uyan aygıtlar; iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max iPhone 12 ve iPhone 12 mini iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max AirTag

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.