adplus-dvertising

Antalya’ya sağanak yağış Akdeniz’e fırtına uyarısı!

Antalya için şiddetli yağış, Akdeniz için fırtına uyarısı geldi. Antalya’da yarın sabah saatlerinden itibaren sağanak başlayacak, Akdeniz’de fırtınanın etkisini pazar gününe kadar devam edecek.
Takip et
Antalya’ya sağanak yağış Akdeniz’e fırtına uyarısı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Antalya için şiddetli yağış, Akdeniz için de güçlü fırtına uyarısında bulunuldu. Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre, Antalya’da yarın sabah saatlerinden itibaren sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak bekleniyor. Yağışların, pazar günü gece saatlerine kadar aralıklı ve yerel olarak çok güçlü ve şiddetli (metrekareye 50-100 kilogram/12 saat) olması düşünülüyor. Yağışların 1500-1600 metre üstü yüksek kesimlerde ise kar yağışı biçiminde etkili olacağı tahmin ediliyor.

Pazar günü rüzgarın da etkisini artırarak güçlü ve yer yer kısa zamanlı fırtına (50-80 kilometre/saat) biçiminde esmesi bekleniyor. Şiddetli yağışların yaratabileceği ulaşımda aksamalar, su baskını, sel, yıldırım, deniz üstünde hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Akdeniz için de güçlü fırtına uyarısında bulunuldu. Rüzgarın, yarın öğle saatlerinden itibaren Batı Akdeniz’in doğusu ile pazar günü sabah saatlerinden sonra Batı Akdeniz geneli, Doğu Akdeniz’in güney ve batısında, doğu ve güneydoğu yönlerinden 6 ila 8 gücünde (50-75 kilometre/saat) fırtına, pazar günü ise yer yer 9 gücünde (90 kilometre/saat) güçlü fırtına biçiminde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, pazar akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.