Antalya’ya Gelen Turist Sayısı Nüfusunu Geçti

Antalya’ya son 7 ayda gelen turist sayısının verileri açıklandı. Açıklanan verilere göre Antalya’ya son 7 ayda 8 milyon turist geldiği bildirildi.

Her yıl olduğu gibi bu yılda turizmde rekor kıran Antalya turizmcinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Ülkemizde turizm rekorlar yılı olarak adlandırılan bu yılda Antalya’nın 16 milyon turisti ağırlaması hedefleniyordu. Açıklanan verilerde son 7 aylık bilançoda önceki yıllara göre gelen turist sayısında artış gözlendi.


Geçen yılın aynı verilerine göre yüzde 15.9’luk artış olan turist sayısı ile Antalya 8 milyon turiste ev sahipliği yaptı. Antalya Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nün paylaştığı verilerde Ocak ve Temmuz ayları arasında toplamda Antalya’ya 8 milyon 193 bin 924 turist geldiği bilgisi paylaşıldı.

RUSLAR VE ALMANLAR İLK SIRADA

Paylaşılan bilgiler dahilinde şehre gelen turistlerde ülke sıralamasında Ruslar yine ilk sırada yer aldı. Geçen yıla göre oranla bu yıl ülkemize gelen Rus turist sayısında 329 bin 253 artış yaşandı. İkinci sırada yer alan Almanları ise 459 bin 822 turist sayısı ile Ukrayna takip ettiği bilgisi paylaşıldı.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı