adplus-dvertising

Antalya’ya gelen turist sayısı 9 milyonu geçti, hedef 12 milyon

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Ferit Turgut, “Tüm kötü başlangıçlara karşın çok iyi bir rakama ulaştık. 9 milyon 200 bin civarında turist şu ana kadar kendimizi ziyaret etti. 12 milyon rakamı ile sezonu kapatabiliriz” şeklinde konuştu.
Takip et
Antalya’ya gelen turist sayısı 9 milyonu geçti, hedef 12 milyon
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Turizm şehri Antalya’ya gelen turist sayısı 9 milyon rakamını geçti. Müjdeli haberi paylaşan turizmcilerin yeni hedefi ise 12 milyon turist olarak belirledi. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Ferit Turgut, “Önümüzde Eylül-Ekim var. Bu sezonu Kasım’ın 15’ine kadar da uzatabileceğiz. Şuanlık tüm kötü başlangıçlara karşın çok iyi bir rakama ulaştık. 12 milyon rakamı ile kapatabiliriz. 9 milyon 200 bin civarında bir turist şu ana kadar şehri ziyaret etti” şeklinde konuştu.

Antalya’ya gelen turist sayısı 9 milyonu geçti, hedef 12 milyon

“Avrupa vatandaşları ağırlıklı geliyor”

Turizmcilerin pandemide büyük emek verdiğini söyleyen Turgut, “Turizmin pazar ve ürün çeşitliliği olayı biz esasında pandemi ile beraber emek vererek sağladık. Kapalı pazarların idamesini bulduk, yeni ürün çeşitliliği bulduk. Bu yeni pazarlar bu aradaki farkı kapatmaya yetti. Şu anda Avrupa ve İngiltere vatandaşları daha ağırlık olarak geliyor. Yüzde 90 üstünde bir doluluk var. Sezona girerken karamsardık. Bugün daha farklı bir konumdayız. Turizmde yüzlerin güldüğünü söyleyebilir” şeklinde konuştu.

Rakamları değerlendiren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ise “Öncelikle tabii ki bu rakam 10 milyonu geçecek. Bunun müjdesini vermek isterim. Türk turizminin başkenti Antalya 5 yıldızlı otellerimizin ve ve tatil köylerimizin olması dolayısı ile tercih edilen dünyada 10’uncu sırada ama Avrupa’da baktığımızda birinci sıradayız. 10 milyon turistimiz geldiğinizde alt yapısı ve havasıyla her şeyiyle Antalya Büyükşehir belediyesi bütün kurum ve kuruluşları ile birlikte ev sahipliği yapmaya çalışıyoruz. Mavi bayrak sayısında Avrupa’da birinci sırada yer alıyoruz. Bu manada deniz, kum, güneş ve ören yerlerimiz 500 antik şehrimiz olan bir tarih olan yer kentimiz. Aynı zamanda kış turizminde bin 500 üstünde spor takımlarının geldiği böylesine güzel bir yer” sözlerine yer verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.