Antalya’daki Thomas Cook Müşterisi 13 Bin Turist Gitti

İflas eden İngiliz tur operatörü Thomas Cook’un Antalya’da bulunan 13 bin müşterisinin ülkelerine döndüğü bildirildi.

Thomas Cook adlı turizm firmasının iflas etmesinin ardından başlatılan İngiltere vatandaşlarının geri dönüş çalışmaları tamamlandı.


Çalışmaların sorunsuz bir şekilde ilerletilebilmesi adına Antalya Valiliği tarafından oluşturulan Kriz Masası’ndan yapılan duyuruya göre, krizin başladığı 23 Eylül’den bu yana, toplam 13 bin 879 İngiliz turist ülkelerine sorunsuz bir şekilde gönderildi.

İŞLEMLER TAMAMLANDI

Valilik tarafından yapılan açıklamada, Antalya’da yer alan İngiliz turistlerin geri dönüşlerinin teminiyle ilgili alınan önlemler kapsamında, çalışmaların sorunsuz bir şekilde sona erdiği bildirildi.

Habere konu olan iflasın açıklanmasının ardından Thomas Cook müşterilerinin yaşanabilecek sorunları yaşamaması için Antalya Valiliği Vali Yardımcısı Nurettin Ateş’in başkanlığında, Antalya Havalimanı Mülki İdare Amirliği, İngiltere Antalya Konsolosluğu, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB), Alanya Turistik Otelciler Birliği (ALTİD) ve Manavgat Turistik Otelciler Birliği (MATSOB) yetkililerinin de katılımıyla Kriz Masası oluşturulmuştu.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı