adplus-dvertising

Antalya’da yediemin otoparkçılarını şoke eden araç haczi

Antalya’da haciz yoluyla bağlanan bir aracı çekiciyle almaya giden ekipler, karşılaştıkları manzara karşısında sanki şoke oldu. Araçtan geriye üstündeki plakasıyla beraber bagaj kapağı kaldığını gören ekipler, kapağı çekiciye yükleyip yediemin otoparkında muhafaza altına aldı.
Takip et
Antalya’da yediemin otoparkçılarını şoke eden araç haczi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Antalya’da bazı vatandaşların haciz yoluyla bağlanan araçlarından kar edebilmek ya da yediemin otoparkına kaldırılan araçlarını geri alabilmek için geliştirdiği taktik ‘pes’ dedirtti. Motor, iç elektrik aksamı, tekerler ve koltuklar hatta direksiyonu dahi sökülen araçları sokağa bırakan araç sahibi, daha sonra şüpheli araç ihbarında bulunuyor.

Polis, ihbarda söylenen adreste yaptığı araştırmada, aracın yakalama hacizli olduğunu belirleyip yediemin otoparkına kaldırtıyor. Burada park edilen araç, gerçekleştirilen ihalede sahibi ya da araya soktuğu kişiler tarafından değerinin altında tekrar satın alınıyor. Bazı araç sahipleri ise hacizli aracını parçalatıp değersiz olan kısmını plakasıyla sokağa bırakıyor, kıymetli olan kısımlarını ise satarak gelir elde ediyor.

Antalya’da yediemin otoparkçılarını şoke eden araç haczi

Yalnızca bagaj kapağını buldular

Gelen araçlar arasında polis ve yediemin otoparkı sahiplerini şaşırtan bir haciz işlemi meydana geldi. Üstünde plakası bulunan bagaj kapağını görünce neye uğradığını şaşıran ekipler, çekiciye yükledikleri bagaj kapağını yediemin otoparkında muhafaza altına aldı.

Antalya’da yediemin otoparkçılarını şoke eden araç haczi

“Bu bagaj kapağına bir şey olsa hesabı bizden sorulur”

Bu taktiğin araç sahipleri tarafından oldukça sık yapılmaya başlandığını söyleyen Antalya Otoparkçılar ve Oto Yıkamacılar Derneği Başkanı Hakan Topçu, “Artık insanlar çaresiz vaziyete düşünce araçlarını parçalatıp ihalede kendileri almaya çalışıyorlar. Ya da araçlarını gene parçalatıp bu işi yapanlara satıyorlar. Bagajın kapağı ihaleye giremeyecek. Polis öbür parçaları arıyor. Bu aracın sökülmüş olduğu belli. Aracın yakalama hacizli olduğu için bilerek plakayı bırakmışlar. Bunların herhangi bir satışı gerçekleşmez. Sorumluluğu bize ait ve bize zimmetli. Bu bagaj kapağına bir şey olsa hesabını da bizden soracaklar. O yüzden muhafaza altına almak zorundayız” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.