Antalya’da Turist Rekoru Kırılmak Üzere

Antalya bu yıl 188 ülkeden 10 milyon 800 bin turist ağırladı. Bu rakamın yıl sonuna kadar 16 milyonu bulması ve rekor düzeye ulaşması bekleniyor.

Geçtiğimiz yıl 14 milyon turist ağırlayan Antalya bu yılın 8. ayında 11 milyon gibi bir rakama ulaşmayı başardı. Şehrin yıl sonuna kadar 16 milyon turist sayısına ulaşarak geçen yılın rekoru olan 14 milyonu geride bırakması ve yeni bir rekor kırması bekleniyor. Yaklaşık 11 milyon turist sayısına ulaşan Antalya, bu rakamın 22de birlik kısmında yerli turistlere, geri kalan kısmında ise yabancı turistlere ev sahipliği yaptı.

437 BİN YERLİ TURİST AĞIRLADI

Kentin nüfusunun çok üzerinde bir turist sayısını her yıl ağırlıyor olması kente maddi anlamda büyük bir kazanç sağlıyor. Bunun yanı sıra döviz getirmeyen fakat yerli parayla tatilini yapan Türk vatandaşlar da Antalya’yı tatil yeri olarak seçiyor. Bu yıl 437 bin yerli turisti ağırlayan Antalya, bir dünya markası haline gelmeye devam ediyor.

10 milyona yakın yabancı turisti 8 aylık bir sürede misafir eden Antalya, bu rakamı yıl sonuna kadar 6 milyon daha arttırarak 16 milyona getirmeyi hedefliyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı