adplus-dvertising

Antalya’da takside doğum mutluluğu

Antalya’da hamile kadın, bindiği takside hastane önünde doğum yaptı. ‘Melek Ayşe‘ isimi verilen bebeğin ve annenin sağlık vaziyetinin iyi olduğu öğrenildi.
Takip et
Antalya’da takside doğum mutluluğu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Edinilen bilgiye göre, Kepez ilçesi Sütçüler Mahallesi’nde yaşayan 31 yaşındaki hamile Samara Satılmış, sabah sancısı artanca hastaneye gitmek için eşi Burak Satılmış (37) ile taksiye bindi. Özel bir hastaneye doğru yola çıkan kadının sancıları yolda şiddetlendi ve doğum başladı. Hastaneye ulaştırılan kadının doğumu, taksiden indirilmesinin tehlikeli olabileceği için ebe ve hemşireler tarafından araçta gerçekleşti. Bebeğe ‘Melek Ayşe’ ismi verildi.

Antalya’da takside doğum mutluluğu

Antalya’da takside doğum mutluluğu

“Sancı çekerim” diyordum, öyle olmadı

Anne Kırgızistan uyruklu Türk vatandaşı Samara Satılmış, kendisini hastaneye yetiştiren taksici Veysel Vernez’e teşekkür ederek, “Doğum olmadan kızıma devamlı maaş günü için sabretmesini söylüyordum. Hastaneye kadar geldik ama içeri giremedik. Taksi içinde doğum yapmak mecburiyetinde kaldım. Acı çekiyordum o an. Şu an çok heyecanlıyım. Ben şok oldum. Takside doğum yapacağımı hiç tahmin etmemiştim. Taksiden hastaneye beni almaya çalıştılar ama olmadı. O zaman zaten bebeğim görünmüştü. Anlık bir olay oldu. 2-3 saat sancı çekeceğimi düşünüyordum maalesef öyle olmadı” diyerek konuştu.

“Çok mutluyum”

Baba Burak Satılmış ise her şeyin aniden geliştiğini ifade ederek, “Yarım saat içinde doğum gerçekleşti. Ambulansı aramayı düşündük ama taksi çağırdık. Taksiciden Allah razı olsun. Ben de şok oldum doğum bir anda gerçekleşti. Dünyanın en güzel şeyi. Bebeğimizin adını rahmetli annemin ismi, ‘Melek Ayşe’ olarak koydum. Çok mutluyum” diyerek konuştu.

Antalya’da takside doğum mutluluğu

Antalya’da takside doğum mutluluğu

“Başarılı bir doğum oldu”

Aileyi hastaneye ulaştıran taksici Veysel Vernez, dün gece nöbetçi olduğunu ve bu sabah saat 06.00 sırasında Burak Satılmış’ın aradığını ve acil taksi lüzumlu olduğunu söylediğini söyledi. Verilen adrese ulaştığında çiftin hemen taksiye bindiğini anlatan Vernez, “Dokuma bölgesinde özel bir kliniğe doğru yola çıktık. Ama kadının çok sancısı vardı. Yolda kadının vaziyeti iyice ağırlaştı hızla hastaneye vardık. Kornaya basınca hemşireler hemen geldi. Kadını otomobilden sedyeye almaya çalıştılar ama bebek gelmek üzereydi. Ebe geldiğinde doğum olmak üzereydi. Doğumun otomobilde olacağını söylediler ve müdahaleye başladılar. Ve doğum başarılı biçimde oldu” şeklinde konuştu.

“Taksime ücretsiz binebilir”

İlk defa başına bu şekilde bir işin geldiğini dile getiren Vernez, “Hastaneye yetiştirdim. Bebek ve anne sağlıklı çok mutluyum. ‘Melek Ayşe’ bebek bana ulaştığı sürece onu ve ailesini her yere ücretsiz götürürüm” ifadelerine yer verdi.

Takside doğum sırasında meydana gelen telaş kamerada

Takside doğum sırasında meydana gelen telaş dolu anlar hastanenin güvenlik kamerası tarafından an be an kaydedildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.