adplus-dvertising

Antalya’da sokak köpeği insanların saldırısına uğradı!

Sokmak köpeğine bıçakla saldıran caniler hızlarını alamayınca silahla ateş ederek yaraladı. Müdahale etmek isteyen vatandaşlara ise küfür edip kaçtılar.
Takip et
Antalya’da sokak köpeği insanların saldırısına uğradı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Antalya’nın Serik ilçesine bağlı Akçaalan Mahallesi’nde yaşanan olay güvenlik kameralarına yansıdı. Yaralı köpek mahallede yaşayan vatandaşlar tarafından veterinere getirildi.

Olayı anlatan Teslime Sarı, “Biraz izledim, geldim yanlarına, ‘hayırdır’ dedim. Bana küfür ve hakaret edip gittiler. Ben de ilk gördüğümde anlamadım, sevdiklerini zannettim. Acaba yanlış mı gördüm dedim. Dikkatlice baktım, tekrar yanlarına geldim. Otomobile bindiler, küfür ederek gittiler. Daha sonra tekrar geldiler. Ben gene dışardaydım. Onlar olduğunu bildim ama yerden kalkasıya köpeğe ateş ederek gittiler” şeklinde konuştu.

”BANA SARILDI”

Olay sonrası ihbar üstüne polis ekiplerine haber verdiklerini söyleyen Yusuf Sarı ise, “Akşam saat 21.00 gibi geliyorlar, önce köpeğe bıçakla saldırıyorlar. Daha sonra tekrar dönüp geliyorlar beyaz bir otomobille, üç ya da dört el silah sıktılar. Geldik, köpek yaralı. Hatta bana sarıldı, kanlar içinde her tarafı, komple kan olmuş. Ondan sonra köpeğe müdahale ettik, baygınlık geçirdi. Sonra emniyete haber verdik” diyerek konuştu.

Yaralı köpek özel bir klinikte tedavi altına alınırken, Veteriner Hekim Faruk Oğan, “Karın bölgesinin altından kurşun geçmiş. Dün gece hayati tehlike vardı ama şuanda hiçbir şey yok, gayet iyi, sağlıklı. Yarasında küçük bir sıyrık var, sıyırmış yani. Onun için tedavisine başladık. Vaziyeti iyi şu anda gayet sağlıklı. İki ya da üç gün müşahede altında tutacağız. Sonra tekrar hayat alanına bırakacağız ya da sahiplendireceğiz. Bunların sokakta kalmasını istemiyoruz ama hayat alanları var. Bu Şekilde vaziyetler başlarına gelebiliyor” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.