Antalya sahilinde ölü Nil kaplumbağası bulundu

Antalya’da bir halk plajında kıyıya vuran kaplumbağayı gören vatandaş yetkililere haber verdi. Öldüğü tespit edilen hayvanın Nil kaplumbağası olduğu öğrenen vatandaşlar şaşkınlığını gizleyemedi.
Takip et
Antalya sahilinde ölü Nil kaplumbağası bulundu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Serik’e bağlı Boğazkent Mahallesi belediye halk plajında dün saat 17.30 sıralarında bir deniz kaplumbağasının kıyıya vurduğunu gören plaj görevlisi Engin Açıkgöz, gene plajda görevli zabıta ekibinden yardım istedi. Açıkgöz ve zabıta görevlileri beraber hayvanı sahile çıkardı.

VAZIYETI YETKİLİLERE BİLDİRDİ

Daha sonra vaziyet İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Belek Turizm Yatırımcıları Birliği’ne (BETUYAB) bildirildi. İhbar üstüne gelen ekipler, ölü olduğu tespit edilen hayvanın Nil Kaplumbağası türü olduğunu tespit etti. Yapılan araştırmanın sonrasında kaplumbağa sahilde uygun bir yere gömüldü.

SAHİLE GÖMÜLDÜ

Engin Açıkgöz, “Deniz üstünde bir cisim fark ettim. Yanına doğru yaklaştım. Sahile 5-6 metre mesafede deniz içerisinde bir kaplumbağanın ölmüş olduğunu gördüm. Önce caretta caretta zannettim. Zabıta görevlileriyle karaya çıkarttık. Lüzumlu yerleri arayarak bilgi verdi. Kaplumbağanın Nil kaplumbağası olduğunu öğrendik. Daha sonra görevliler lüzumlu araştırmayı yaptıktan sonra kaplumbağayı sahile gömdü” şeklinde konuştu.

Antalya sahilinde ölü Nil kaplumbağası bulundu

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.