adplus-dvertising

Antalya’da kaybolan 14 yaşındaki İsveçli kızdan sevindirici haber

Babası ve kız kardeşiyle beraber tatil için geldiği Antalya’nın Manavgat ilçesinde önceki gün akşam saatlerinde kaybolan 14 yaşındaki İsveçli kız ertesi sabah sahilde bulundu. Kızına kavuştuğu için çok mutlu olduğunu söyleyen baba Hany Isleem, “Türk polisine özverili çalışmasından dolayı teşekkür ediyorum. Ev alıp kızlarımla beraber Manavgat’ta yaşayacağım” şeklinde konuştu.
Takip et
Antalya’da kaybolan 14 yaşındaki İsveçli kızdan sevindirici haber
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Edinilen bilgiye göre; Side’de 2 kızıyla beraber tatil yapmakta olan Hany Isleem, kızlarıyla beraber Manavgat şehir merkezine gezmeye geldi. Akşam saatlerinde kaldıkları otele dönmek için minibüs bekledikleri sırada 14 yaşındaki büyük kızı Lina Isleem’in olmadığını fark etti. Bir süre çevrede kızını arayan Hany Isleem, kızını bulamayınca Manavgat Emniyet Müdürlüğü Şelale Polis Merkezine giderek kayıp müracaatında bulundu.
Kayıp müracaatının sonrasında küçük kızın fotoğrafı bütün ekiplere dağıtılarak arama çalışması başlatıldı. Gece boyunca küçük kızdan bir haber alınamazken, Manavgat Emniyet Müdürlüğü Çocuk ve Asayiş Büro Amirliği ekiplerinin çalışmaları neticesinde sevindirici haber sabah saatlerinde geldi. Küçük kız Kumköy’de bulunarak ekipler tarafından Manavgat Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

Kızının bulunduğu haberini alan Hany Isleem Manavgat Emniyet Müdürlüğüne çağrılırken, 14 yaşındaki Lina Isleem, yeminli tercüman ve avukat eşliğinde alınan ifadesinin sonrasında babasına teslim edildi.

Geceyi sahilde geçirmiş

Akşam saatlerinde babası ve kız kardeşini kaybettiğini, bir parka gittiğini söyleyen Lina Isleem, “Burada 2 genç vardı. Kendilerinden otele dönmek için minibüs parası istedim. Paraları olmadığını istersem motosikletleriyle beni gideceğim yere bırakabileceklerini söylediler. Beni Kumköy’e getirdiler. Geceyi burada sahilde geçirdim. Çok korktum. Sağ olsun polisler beni babama teslim ettiler” şeklinde konuştu.

“Türk Polisine alaka ve alakalarından dolayı çok teşekkür ediyorum”

Kızına sağlıklı bir biçimde kavuştuğu için çok mutlu olduğunu söyleyen Hany Isleem, “Kızımın kaybolmasının sonrasında polisi aradım, 3-4 dakika gibi kısa bir sürede gelip bana yardımcı oldular. Özverili çalışmaları neticesinde da kızımı buldular ve bana teslim ettiler. Türk Polisine alaka ve alakalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Ben kızlarımla beraber ev alıp bundan sonraki hayatımızı Manavgat’ta sürdürmeye karar verdim. Bu kararımda bugün polisin, önceki gün başka bir olaydan dolayı başvuruda bulunduğum jandarmanın alaka ve ilgisi büyük etken oldu. Tamamına ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.