Antalya’da İstanbul Sözleşmesi’nin iptali için üstsüz protesto!

Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesini protesto etmek için Antalya’da bir araya gelen gruptan trans olduğu öğrenilen bir birey, üstsüz bir biçimde kamera karşısına geçti. Basın açıklaması esnasında üstünü çıkaran kadın, kalabalığın ortasında kararı protesto etti.
Takip et
Antalya’da İstanbul Sözleşmesi’nin iptali için üstsüz protesto!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından alınan kararla, uzun zamandır münakaşaların odağındaki İstanbul Sözleşmesi‘nden çekildi. Karar kadın erkek birçok kesimden art arda tepkiler gelmeye başladı.

Antalya’da İstanbul Sözleşmesi’nin iptali için üstsüz protesto!

KALABALIĞIN ORTASINDA SOYUNDU

Bugün Antalya‘da İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararını protesto etmek için gerçekleştirilen eylemde, tras olduğu öğrenilen bir birey, üstsüz bir biçimde objektiflere poz verdi. CHP milletvekilleri ve İyi Parti’nin üst düzey yöneticilerinin de yer aldığı İstanbul Sözleşmesi eyleminde, basın açıklaması esnasında üzerini çıkaran kadın, herkesin dikkatini çekti.

HAMZA DAĞ KARARI PROTESTO ETTİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Antalya’da Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden ayrılmasının protesto edilmesi esnasında ortaya çıkan görüntüler sebebiyle eyleme destek veren CHP ve İYİ Parti’yi eleştirdi. Dağ, Twitter hesabından, yaptığı paylaşımda şunları kaydetti: “Bu fotoğraf CHP ve İYİ Partililerin sendikalarla bir araya gelerek düzenlediği protestoda çekildi. Meselenin kadın ve kadını korumak olmadığını, İstanbul Sözleşmesi bahanesiyle nasıl bir zihniyete bayraktarlık ettiğinizi bütün Türkiye’ye göstermiş oldunuz.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.